French press: Jak připravit dobrou a zdravou kávu

 Styl 
19. srpna 2022 17:58 / Komerční sdělení
📷
2 fotografie v galerii
Konvičku na french press využijí i milovníci kvalitního čaje archiv klienta
French press je způsob přípravy kávy, který se obzvlášť v poslední době těší velké popularitě. Není divu, protože příprava french pressu je jednoduchá a výsledek opravdu chutný. Ani tak ale nezaškodí podívat se na pár tipů, jak z french pressu dostat maximum.

Hledat nové způsoby, jak udělat něco pro své zdraví, je momentálně trendy. Věděli jste, že jedním z nich může být také způsob přípravy kávy? Metoda french press vám dává kontrolu nad tím, jakým způsobem a z jakých zrn příprava kávy probíhá. Pokud vám záleží na kvalitě toho, co pijete a jíte, neměl by vám french press doma rozhodně chybět.

Proč si vybrat french press?

Při domácí přípravě kávy metodou french press máte kompletní kontrolu nad tím, jaká výsledná káva bude. Můžete tak ovlivnit všechno od kvality vody přes zrnka až po sílu výsledného nápoje. Na rozdíl od kapslí je tento způsob také ekologický, s minimem obalového materiálu, a tedy odpadu.

Při správné přípravě kávy ve french pressu nedochází ke spaření namletých zrnek, které ovlivňuje chuť, a skrz kovové sítko french pressu navíc pronikají do výsledného nápoje i kávové oleje, které se podílejí na jedinečném aroma.

Jen o kvalitu a zdraví ale nejde. French press je také velmi praktický způsob přípravy kávy. V jedné konvičce snadno připravíte jeden nebo více šálků kávy najednou. Hodí se tak pro domácí popíjení, i když přijde návštěva. Na rozdíl od kapslí nebo automatů máte také plnou kontrolu nad sílou připravované kávy. Podle chuti prostě přidáte vodu, nebo naopak použijete větší množství kávy.

Konvička nejen na kávu

Konvičku na french press využijí i milovníci kvalitního čaje. Pokud s někým takovým žijete nebo sami rádi střídáte nejpopulárnější kofeinové zdroje, oceníte french press dvojnásob. Stejně jako káva se totiž dá v konvičce připravit sypaný čaj – aniž byste potřebovali sítka, do kterých musíte lístky složitě uzavírat. Jen nezapomeňte, že i po stlačení pístu se čaj bude dále louhovat, nejlepší je tedy podávat ho ihned. Přes den využijete kofeinové povzbuzení a večer ho můžete vyměnit za uklidňující bylinkovou směs, která zlepší kvalitu vašeho spánku.

Nyní se pojďme podívat, jak se vlastně káva metodou french press připravuje. Zjistíte, že je to opravdu jednoduché, a navíc se pro vás příprava kávy stane malým příjemným rituálem. 

 

 

 Návod na přípravu french pressu v několika krocích:

  • Vypláchněte french press horkou vodou, aby chladné sklo neovlivnilo teplotu v dalších krocích přípravy.
  • Vsypte do french pressu namletou kávu. Budete potřebovat 20 gramů na jeden 300ml šálek. Pokud nemáte doma váhu, je to přibližně 6 kávových lžiček.
  • Zalijte kávu horkou vodou a zamíchejte.
  • Po třech minutách směs znovu zamíchejte a počkejte ještě další minutu, než si káva sedne.
  • Po 4 minutách stlačte filtr, nalijte kávu do šálku a podávejte.
  • Užijte si lahodný šálek kávy.

Spoustu dalších tipů najdete na internetu, třeba přímo na Tchibo Blogu, kde vám poradí také s výběrem správného typu kávy pro french press, ideální hrubosti jejího namletí a mnoho dalšího. Jakmile tyto základy zvládnete, můžete si užívat kávu přesně podle svých představ každý den.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Americké letectvo se dočkalo nového obrovského tankeru KC-46, o kterém tvrdí, že ve vzduchu doslova změní...