Casio: Japonská značka, za níž se ukrývá příběh plný inspirace

 Styl 
05. listopadu 2023 11:06 / Komerční sdělení
📷
4 fotografie v galerii
Zakladatelé helveti.cz
Historie dnes již legendární japonské značky Casio se začala psát v roce 1946 a je velmi inspirativním příkladem podnikatelského úspěchu. Od původního produktu, který bude pro mnohé jistě velmi překvapující, ušla společnost pořádný kus cesty a dnes patří mezi velmi uznávané výrobce spolehlivých hodinek a nejrůznější elektroniky. Začněme ale popořádku.

Psal se duben roku 1946, když Tadao Kashio vstoupil do podnikatelského světa založením Kashio Seisakujo. Tato malá továrna dodávala součástky do mikroskopů či ozubená kola. Následně Tadaův mladší bratr Toshio podpořil bratrovo podnikaní vstupem do firmy, a právě jeho přirozená vynalézavost vedla ke vzniku produktu, který bratry proslavil. Jednalo se o prstýnkový držák na cigarety umožňující kouřit i při práci. V poválečném Japonsku se stal hitem i proto, že umožňoval dokouřit cigaretu až do úplného konce. Zisk z jeho prodeje posloužil jako základ pro rozvoj dalšího výrobku, kterým se stala kalkulačka.

Kalkulačka, jakou do té doby svět neviděl

Inspirován těžkopádnou kalkulačkou zahraniční výroby, začal Toshio přemýšlet, jak produkt zmenšit a urychlit pomocí elektrických obvodů. Světlo světa tak v roce 1954 spatřila první japonská elektrická kalkulačka, kterou však obchodní společnost, jíž byla nabídnuta, prohlásila za příliš zastaralou. Bratři se tedy vrátili na začátek a přizvali své mladší bratry, Kazuo a Yukio. Jejich model 14-A, vybavený relé, byl první kompaktní plně elektrickou kalkulačkou na světě. V roce 1957 přistoupili bratři k dalšímu kroku a založili dnes všem dobře známou firmu Casio Computer Co., Ltd. Jak šel čas, docházelo k postupným inovacím kalkulaček až do podoby, v jaké je známe dnes. 

Hodinky postavené na technologii kalkulaček

Cílem společnosti bylo rozvíjet se i jiným směrem, a tak v roce 1974 přišla na trh s prvními hodinkami. Bratři Kashiovi si totiž uvědomili, že pro výrobu digitálních hodinek mohou maximálně využít technologie LSI, kterou vyvinuli právě pro kalkulačky. Od 80. let minulého století začalo Casio svou působnost rozšiřovat i do dalších oblastí elektroniky jako například hudební nástroje, fotoaparáty či telefony. Právě hodinky však byly produktem, který pomohl posílit reputaci značky Casio a pro veřejnost se stala synonymem kvality a spolehlivosti. Již první model nazvaný Casiotron zobrazoval na velkém LCD displeji nejen hodiny, minuty a vteřiny, ale byl například vybaven i automatickým kalendářem. Modelům, které následovaly, dodali japonští inženýři takové funkce jako výškoměr zobrazování teploty či hodnot atmosférického tlaku. 

Retro, které neomrzí 

I když Casio vyrábí různé druhy hodinek, tedy digitální, analogové či hybridní, právě tzv. digitálky už asi navždy zůstanou jejich největší doménou. Snad i proto vznikla řada Casio Collection Vintage, stylové retro hodinky, které jsou zároveň i moderní. Dámské či unisexové provedení zahrnuje také několik analogových modelů nebo dávný sen všech malých chlapců, digitálky s kalkulačkou. Některé z modelů jsou dokonce přesnou replikou těch původních, s nimiž Casio začínalo, avšak každý v sobě ukrývá nejnovější technologie. 

„Casio si dlouhodobě udržuje pověst vysoké kvality všech produktů, a tedy i jejich dlouhou životnost a proslulou odolnost (řada GShock). Značka je proto oblíbená napříč generacemi a nejen s odvážnějšími modely udává trend. Z jejich portfolia si vybere každý, kdo hledá spolehlivé hodinky. Za značku Casio u nás dáme ruku do ohně!“ uvedl Jiří Štencek, majitel firmy Helveti.

Řada Casio Vintage se dělí do čtyř kolekcí – Iconic, Round, Mini a Edgy. V kolekci Iconic například naleznete jedny z nejpopulárnějších Casio hodinek, zlaté digitálky. Poznávacím znamením Round kolekce je oblý ciferník, zároveň jsou i trochu robustnější. V Mini kolekci si zase vyberou především ženy. A co ukrývá trochu tajemný název Edgy? Opravdové retro kousky hranatějšího tvaru, mezi nimiž se nachází i model dobře známý fanouškům filmu Vetřelec. Konec konců, filmová tvorba se prolíná také do nejnovější fantasy edice Casio hodinek inspirovaných seriálem Stranger Things, z něhož silně dýchá popkultura 80. let. Retro styl a propracovanost, přesně tyhle věci mají seriál a Casio hodinky společné. 

Retro kouskem, avšak přitom velmi moderním jsou pak hodinky Casio G-Shock, které společnost vyrábí nepřetržitě již od roku 1983. Jedná se o první nárazuvzdorné hodinky, které začaly doslova digitální revoluci. Řada G-Shock nabízí široké portfolio modelů, z nichž si vybere úplně každý. Dokonce i ti, kteří za normálních okolností dávají přednost zcela jiným typům hodinek. Nechte se také příjemně šokovat.

Helveti.cz

Helveti.cz spojuje nadšence do hodinek již od roku 2010. Vše začalo značkou Wenger. Dnes portfolio Helveti zahrnuje vybrané kvalitní značky hodinek, jako je Tissot, Citizen, Hamilton, Festina a mnoho dalších, jichž je autorizovaným prodejcem. Největší podíl patří značkám švýcarským, proto i název firmy odkazuje na oblast Švýcarska zvanou Helvetia. Tým odborníků vždy ochotně poradí s výběrem nejen hodinek, ale i šperků, kapesních per a diářů.  Prodejnu najdete v pražských Holešovicích či nakupujte on-line na helveti.cz.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum