Proti plísním a alergiím lze účinně bojovat čističkami a odvlhčovači vzduchu

 Bydlení 
21. listopadu 2019 13:51 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Alergie všeho druhu jsou problémem dnešní doby Depositphotos
Alergie všeho druhu jsou problémem dnešní doby. Dá se říci, že se řadí k civilizačním problémům. Mohou je způsobovat nevhodná aditiva v potravinách, ale třeba také prostředí, které máme doma. V tomto případě to je třeba domácí prach nebo póry plísní.

Pokud se zaměříme na to, jak zlepšit ovzduší v našem obydlí, musíme nutně narazit na čističky vzduchu a odvlhčovače. Pojďme si k nim říci v našem článku něco více.

Dejte alergiím a plísním sbohem

Doma je to nejčastěji prach, který vzniká třeba z oblečení, dále již zmiňované plísně a pochopitelně v jarních měsících také pyly, které pronikají do interiéru při větrání. To všechno jsou potenciální alergeny. Řešit je umí čistička vzduchu, která je toho schopná díky účinné filtraci. Obsahují filtry, které dokáží zachytit mikročástice. Zvolit můžete i další varianty těchto přístrojů, mezi které patří čističky:

  • Na elektrostatickém principu
  • Se zvlhčovačem
  • S ionizátorem

První varianta umožňuje snadnější údržbu, protože není potřeba měnit filtry. Dále je běžně na trhu čistič vzduchu, který může být kombinovaný se zvlhčovačem. Ten se ale zpravidla používá v těch případech, kdy bojujeme s trochu jiným problémem, než jsou plísně, tedy zpravidla se suchým vzduchem.

Důležitou kategorií, které bychom měli věnovat pozornost, jsou rovněž také čističky s ionizátorem. Ionizace vzduchu je totiž proces, který dokáže neutralizovat zárodky plísní. Zamezuje tak dalšímu šíření plísní prostřednictvím pórů.

Když jsou plísně velký problém

Pokud čistička s Ionizátorem nepomáhá a máte problémy s plísněmi v domácnosti daleko většího rozsahu, je potřeba zamezit vůbec jejich vzniku. Pravděpodobně je jednou z hlavních příčin tvorby písní nadměrná vlhkost v místnosti. Tady se stává účinným odvlhčovač vzduchu, který dokáže přebytečnou vlhkost z interiéru odebrat. Rozhodně ale doporučujeme třeba také pravidelné větrání, na které se často zapomíná.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Julia Roberts ukázala vzácnou fotku svých dvojčat. Oslavila s nimi jejich osmnáctiny

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Nejrychlejší vlaky světa: Čínský maglev letí rychlostí až 460 kilometrů v hodině