Díky odvlhčovačům, zvlhčovačům a čističkám vzduchu budete doma dýchat lépe

 Bydlení 
27. dubna 2020 12:01 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Zvlhčovač vzduchu blahodárně působí na dýchací cesty, ale ovlivňuje také kvalitu spánku depositphotos.com
Také vás v průběhu roku trápí respirační potíže? Možná jste se už zkusili někdy zamyslet nad jejich příčinou, ale k žádnému konkrétnímu závěru jste nedošli. Možná je načase udělat něco s vlhkostí vzduchu ve vašem interiéru, která často může stát za celou řadou zdravotních komplikací.

Typické je to pro příliš vlhký vzduch, který je nejčastějším problémem českých domácností. Rovněž se ve vzduchu mohou vyskytovat různé alergeny, jako jsou třeba pyly nebo prach, který na sebe nabaluje další látky.

Proč nás zvýšená vlhkost tak trápí?

Není to samozřejmě pouze české specifikum, ale je faktem, že u nás je spoustu starších domů a bytů, které zkrátka obecně mají s vyšší vlhkostí problém. Většinou se jedná o klasické zdivo, které vlhne od podloží. Často tomu přispíváme ještě nesprávným větráním. Hlavně v zimě bychom měli větrat sice často, ale spíše intenzivně než příliš dlouho. Pokud nic nepomáhá, je na místě použít pohlcovač vlhkosti. Ten dokáže místnost zbavit nadbytečné vlhkosti, která stojí za vznikem plísní. Tyto plísně mohou být velmi nebezpečné pro naše dýchací cesty a mohou způsobovat:

  • Respirační potíže
  • Alergické reakce

Jedno s druhým samozřejmě úzce souvisí. Odvlhčovač funguje na tom principu, že jednoduše odebere ze vzduchu přebytečnou vlhkost, není to ale vše, co mohou tyto přístroje umět. Některé z nich nabízejí například ionizátor, který zároveň zbavuje vzduch zárodků plísní.

Chcete dýchat horský vzduch?

Kdo by nechtěl, říkáte si. Samozřejmě nejideálnější by bylo přestěhovat se někam na hory, ale to si pochopitelně většina lidí nemůže dovolit. Abychom zlepšili kvalitu vzduchu v našem městském bytě, rozhodně tak stojí za zvážení čistič vzduchu. Čistička rovněž dokáže účinně bojovat proti pórům plísní, ale také proti prachovým částečkám, které s sebou nesou mnohé alergeny. Může být navíc kombinována i s odvlhčovačem v jediném přístroji.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Julia Roberts ukázala vzácnou fotku svých dvojčat. Oslavila s nimi jejich osmnáctiny

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Nejrychlejší vlaky světa: Čínský maglev letí rychlostí až 460 kilometrů v hodině