Bydlení znovu a lépe. Jak ušetřit přírodu i energie

 Hobby 
18. září 2018 14:57 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Pokud teprve stavíte, přemýšlejte nad efektivním využitím světla archiv
Na první pohled to není vidět, nehospodárně zařízená domácnost vás ale může stát hodně peněz. A čím déle odkládáte její úpravy, tím více problémů se vám v budoucnu nahromadí. Přečtěte si, jakými změnami můžete zásadně přispět k šetrnějšímu bydlení.

Výměna oken – efektivní izolace

Výměnu oken obvykle všichni odkládají. Pokud si přitom najmete profesionální firmu, ideálně např. českého tradičního výrobce, jejich výměna potrvá chvíli, nezanechá po sobě žádné následky a vám ušetří mnoho energie, kterou stará, špatně izolovaná okna propouštějí. Kvalitní plastová okna jsou dnes variabilní, co se týká tvaru i vzhledu – nemusíte se proto bát, že by váš dům v rustikálním stylu hyzdily bílé plastové rámy. V dnešní době můžete samozřejmě zvolit i kvalitní dřevěná okna, i ty mají dnes spousta variant.

Pokud teprve stavíte, přemýšlejte nad efektivním využitím světla: v místnostech, kde pracujete nebo se pohybujete častěji, instalujte větší nebo francouzská okna, tam, kde přebýváte jen dočasně a není tam třeba tolik světla, například v ložnici, postačí střešní nebo menší okna.

Ušetřete za světlo

Mnohem menší změnou, která je ale ve výsledku poměrně markantní, je výměna zdrojů umělého světla za úspornější. LED lustry do kuchyně, stmívatelné lampy do ložnice a do obývacího pokoje a svítidla s automatickým čidlem, to všechno vám ušetří výdaje, zbaví vás starostí, a navíc se budete v pokoji cítit příjemněji, protože získáte přirozenější světlo.

Využijte přírodní zdroje

Pokud bydlíte v domě nebo vlastníte rekreační nemovitost, měli byste přemýšlet o využití dešťové vody. Je to skvělá možnost, jak ušetřit a zároveň získat větší soběstačnost. Současné období zvyšujících se teplot a sucha to navíc na nejednom místě už vyžaduje. Pořiďte si nádrž na dešťovou vodu a ušetřete za spotřebu při:

  • Zalévání zahrady
  • Mytí a čištění
  • Praní
  • Splachování WC

O úroveň výš co se týká využití přírodní energie jsou solární panely. Jedná se o vysoký vstupní výdaj, jehož hodnota se vám ale v budoucnu několikanásobně vrátí. Využití slunečního svitu i ostatních přírodních zdrojů energie zajišťuje nezávislost i udržitelný způsob bydlení.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tereza Maxová ukázala fešného syna Tobiase. Slavná modelka mu pomáhá do světa modelingu

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Čína uprostřed občanských nepokojů znovu chrastí zbraněmi. Má nové ponorkové střely, které doletí až...