Vyvracíme 3 nejčastější mýty o půjčkách

 Business a Finance 
01. června 2021 15:41 / Komerční sdělení
📷
2 fotografie v galerii
Mýty o půjčkách Archiv
O půjčkách se povídá spousta věcí, které nejsou pravda. Přestože povědomí o půjčkách v poslední době výrazně vzrostlo, spousta lidí stále netuší, na co si při jejich sjednání dát pozor. Navíc existuje několik mýtů, kterým lidé věří, přestože mají k realitě daleko. Tři nejdůležitější jsme pro vás sepsali, abyste také nenaletěli.

Mýtus 1: Půjčka vede k problémům

Spousta lidí si myslí, že půjčování je špatné a nemělo by se dít. Jenže tato domněnka se často vůbec nezakládá na osobní ani blízké zkušenosti. Je to jen stereotyp, který ve společnosti stále panuje. Půjčka sama o sobě není předurčena ke špatnému konci. Záleží na člověku, jak s ní nakládá.

Pokud si vyberete výhodnou půjčku, pak vám může pomoci ve finanční nouzi, nebo dokonce zlepšit váš zisk v budoucnu. Nemusíte se bát, pokud jen potřebujete koupit nové vybavení do domácnosti a do výplaty je daleko, nebo potřebujete větší auto k práci, která vám přinese více peněz než ta dosavadní.

Vždy je dobré zvážit náklady vs. přínos, a pak budete mít hned jasno, zda je pro vás půjčka online to pravé, nebo ne.

Mýtus 2: Vybírat je potřeba podle úroku

Dívat se při výběru půjčky především na úrok je nebezpečné. Existuje spousta lidí, která se nechala napálit atraktivním úrokem, ale už si nespočítala další poplatky za uzavření smlouvy, povinné pojištění, správu úvěru a další činnosti.

Jak se proti nevědomosti a přílišnému nadšení z nízkého úroku bránit? Zjistěte si výši RPSN, tedy roční procentní sazbu nákladů, která vám přesněji vyjádří všechny roční náklady spojené s danou půjčkou.

Mýtus 3: Nezaplacení splátky vede k velkým problémům

Myslíte si, že nezaplacení splátky pro vás bude mít tragické následky? Pokud si vyberete dobře, vůbec to tak být nemusí. Důležité je ale vždy předem informovat poskytovatele, že daný měsíc nebudete moct poslat splátku. V bance i nebankovní společnosti totiž sedí lidé, kteří dokáží pochopit vaši situaci. V případě, že se vám podobná věc stane poprvé, obvykle není důvod vám termín pro zaplacení splátky neposunout. Čestné jednání vám vždy pomůže.

Nepříjemnostem s nezaplacenou splátkou pak můžete úplně předejít, pokud si zvolíte takovou půjčku, která vám umožňuje měsíční splátku odsunout, případně zaplatit jen nutné minimum s tím, že zbytek splatíte později.

Nebojte se tedy půjčovat si peníze v případech, kdy je opravdu potřebujete a jste si jistí, že vše budete moct řádně splatit. Jen si nezapomeňte pořádně přečíst související dokumenty a klidně se zeptejte na cokoliv, čemu nebudete při sjednávání půjčky rozumět.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bitva o majetek Elvise Presleyho po smrti Lisy Marie začala. Priscilla už podala soudní žalobu

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte