Z těchto tří elektrických koloběžek si určitě vyberete

 Hobby 
27. března 2020 14:06 / Komerční sdělení
📷
4 fotografie v galerii
Jsou to stejné skútry jako ty, které jsme jezdili v dětství na ulicích, jenom jsou pokročilejší archiv klienta
Elektrické koloběžky v posledním čase explodovaly v popularitě. Není ani divu, protože se jedná o snadný způsob, jak se dostat z bodu A do B, nevyžadují příliš mnoho učení a nepotřebujete řidičák k jejich řízení. Jsou to stejné skútry jako ty, které jsme jezdili v dětství na ulicích, jenom jsou pokročilejší, pokud jde o jejich vlastnosti. Jejich cena je prakticky na dosah téměř každého a jsou také jedním z nejjednodušších osobních vozidel na elektrický pohon, což jim dává univerzální přitažlivo

Dnes vás seznámíme se 3 elektrickými skútry, které v testu elektro koloběžek obstáli nejen dobře, ale se nacházejí v cenové hladině, která je činí přístupnými opravdu pro každého. Provedeme vás všemi jejich funkcemi, klady i zápory.

1. Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365

Možná jste slyšeli o Xiaomi v jiném kontextu než u elektrických koloběžek, ale to je v pořádku. Čínský gigant rychle rozšířil své chapadla na smartphony a fitness vybavení (zejména náramky a smartwatches), takže je samozřejmé, že nemohl jen tak sedět a sledovat rozmach e-skútrů, aniž by uvedl na trh svůj vlastní produkt - elektrickou koloběžku Mi, která byla podle marketingu společnosti Xiaomi vytvořena, aby fungovala „tak jednoduše, jak vypadá“. A vypadá dobře. Ve skutečnosti byl oceněn cenou Red Dot Award za design. Ale e-koloběžka není jen o vzhledu. Pojďme se tedy hlouběji zabývat tím, co nabízí elektrický skútr Xiaomi Mi.
 
Díky elektrickému motoru s nábojem 250 W dokáže Mi-skútr dosáhnout maximální rychlosti 15,5 mph / h (to je 25 km / h) - což je ideální pro přesouvání se po městě. Baterie je, jak říká Xiaomi, dostatečná k tomu, aby vygenerovala maximální dojezd 30 km, což je vynikající a mohl by vás zachránit před každodenním nabíjecím režimem, zejména pokud vaše dojíždění není tak dlouhé nebo obsahuje část, kterou kryje skok do veřejné dopravy. A co víc, Xiaomi Mi má brzdnou dráhu čtyři metry a díky točivému momentu 16 Nm zvládne 14% stoupání.
 
Elektrická koloběžka Xiaomi M365 vyžaduje určitou montáž „mimo krabici“, ale dá se rychle a snadno sestavit. Jednoduše zasuňte řídítka do trubky řízení a pomocí čtyř dodaných šroubů a imbusového klíče je zajistěte na místě. V krabici najdete také nabíječku, uživatelskou příručku a dvě náhradní pneumatiky.
 
Jednou z oblíbených funkcí je možnost sklopit koloběžku na polovinu a vložit ji do kufru auta. Znamená to, že ji obvykle můžete vzít kamkoliv, kam jdete. Jednou z její nevýhod je však to, že ve skutečnosti neexistuje způsob, jak zamknout koloběžku stejným způsobem, jakým můžete zamknout kolo. Řídítka jsou vybavena čtečkou stavu baterií, vypínačem, zvonkem pro chodce a sadou světlometů 1,1 W, které v noci nabízejí dosah až 6 metrů. Zadní blatník navíc hostí červené LED světlo, které informuje ty, kteří jsou za vámi, že jste tam - toto je zvláště užitečné, když náhodou jezdíte na ulici za podmínek nízké viditelnosti.

Náš názor

Je to nejstylovější e-koloběžka, která přichází s těmi nejlepšími funkcemi. Hlavní problém, se kterým koloběžka potkává, je vypořádat se s nekvalitními cestami. Drnčení po nerovném povrchu není příliš příjemné a malá kola dělají i malé výmoly docela děsivými.

2. Ninebot Segway Kickscooter ES2

Ninebot ES2 by Segway je druhým skútrem v rodině Ninebotů a je hrdým nástupcem známého Ninebotu ES1. ES2 je lehký a stylový a nabízí řadu užitečných funkcí, díky kterým je jízda pohodlná a zábavná. Tlumiče, ochrana proti krádeži, plné ovládání aplikace, barevná LED světla, tento skútr má vše.
 
Na ES2 naprosto oceníte manévrovatelnost a kontrolu, kterou poskytuje. Ani začátečníci nebudou mít problém naučit se řídit ES2. Je rychlý a obratný, trvá jen minutu, než si zvyknete. Ve srovnání s jinými skútry podobného cenového rozpětí a hmotnosti je Ninebot ES2 v některých aspektech o něco lepší. Je velmi snadné s ním manipulovat, zejména při nízké rychlosti. Tempomat a dva různé brzdové systémy usnadňují řidiči přizpůsobit se stavu vozovky a provozu. Ovládání je velmi citlivé. Použijte pravé pro zrychlení a levé pro aktivaci rekuperační brzdy. Můžete také použít manuální brzdu vzadu. Někdy je dobré mít možnost regulovat rychlost šlápnutím na brzdu - čím tvrději stisknete, tím více zpomaluje.
 
Oficiální specifikace uvádějí, že koloběžka může dosáhnout maximální rychlosti 25 km / h (15,5 MPH). Tato čísla mají pravdu a někdy se dokonce můžete dostat i na vyšší rychlost, zejména ti, kteří váží 60 kg nebo méně.

Koloběžka má tři režimy napájení:

  • sportovní režim - maximální zrychlení a rychlost, zvýšená spotřeba baterie. Řidič vážící 61 kg může zrychlit z 0 na 25 km / h za 6,5 sekundy na rovném povrchu.
  • standardní režim - mírné zrychlení, maximální rychlost 20 km /h
  • režim omezené rychlosti - relativně pomalé zrychlení, rychlostní limit 15 km / h 

S bezkartáčovým motorem 300 W, ES2 jde do kopce docela dobře. Všechno, co je pod 15 stupňů, by nemělo být problémem, ačkoli koloběžka zpomaluje při stoupání do svahu strmějšího než 10 stupňů. Čím je řidič těžší, tím více zpomaluje.

S baterií 187 W / h je maximální dojezd skútru 25 km. Lithiové baterie jsou vyráběny společností Samsung - známou a renomovanou značkou. Pokud jedete po rovném povrchu a vážíte 70% maximální kapacity skútru, budete pravděpodobně moci vytlačit těch 25 km.S baterií 187 W / h je maximální dojezd skútru 25 km. Lithiové baterie jsou vyráběny společností Samsung - známou a renomovanou značkou. Pokud jedete po rovném povrchu a vážíte 70% maximální kapacity skútru, budete pravděpodobně moci vytlačit těch 25 km.

ES2 má elegantní a jednoduchý design. V žádném případě nevypadá levně; ve skutečnosti díky minimalistickému rámu vypadá velmi stylově a moderně. Při zapnutých barevných LED světlech to vypadá ještě lépe. Koloběžka přichází ve dvou barvách - stříbrná a černá. Ve srovnání s Xiaomi M365 vypadá ES2 jednodušší, ale ne hůře. Baterie je umístěna uvnitř lišty a ne pod stojanem. Proto je základna ES2 tak tenká. To také mírně liší rozložení hmotnosti, protože velká část hmotnosti je v T- liště. Na rozdíl od většiny koloběžek v této cenové kategorii přichází ES2 s LED obrazovkou na T-liště. Displej umožňuje sledovat vaši rychlost a zbývající baterii, aniž byste museli telefon neustále zapínat. To je něco, co M365 moc chybí. Tlačítko pod obrazovkou umožňuje zapnout a vypnout koloběžku a přepínat mezi třemi režimy napájení.

Náš názor

ES2 je malý a univerzální skútr, který vám může v dlouhodobém horizontu ušetřit spoustu peněz. I když to není ten typ skútru, který byste použili k cestování na velké vzdálenosti, je to jedna z nejlepších možností pro každodenní dojíždění. Lehký a stylový model Ninebot ES2 je jedním z nejvšestrannějších skútrů, které můžete za své peníze získat. Mínusem je, že baterie se při jízdě do kopce docela vyčerpává.

3. Razor E300

Razor E300 byl navržen s ohledem na dospívající i dospělé. Je to však spíše možnost pro teenagery vzhledem k jeho designu, ale koneckonců, to závisí na osobních preferencích. Pokud chcete koloběžku, kterou si klidně projděte po okolí, do obchodu nebo přes park, pak je Razor E300 pro vás dobrou volbou. Pokud hledáte elektrický skútr, který budete moci použít pro denní dojíždění do práce, E300 není pro vás ten pravý.

Razor E300 může dosáhnout maximální rychlosti 25 km/h. Motor, který pohání Razor E300 rychlostí 15 km / h, je extrémně tichý, takže se nemusíte starat o to, že by si někdo stěžoval na hluk. Dojezd s Razorem E300  je asi 14 - 16 km, což odpovídá asi 45 minutám. Pokud vezmete v úvahu dobu běhu E300, budete moci použít koloběžku pro téměř jakoukoliv neuspěchanou činnost, za předpokladu, že neplánujete maratón. Doba nabíjení doporučená pro Razor je asi 10-12 hodin po každém použití. Nedoporučuje se nechat ji nabíjet přes noc nebo déle než 24 hodin, protože to může výrazně poškodit baterii.

Tento elektrický skútr má několik funkcí, které jsou v této třídě jedinečné. Zaprvé používá uzavřenou olověnou baterii, což je zajímavé vzhledem k tomu, že lithium-iontové baterie se staly standardem. E300 také používá motor poháněný řetězem pro přenos síly na zadní kolo; což znamená, že neexistuje žádná elektronická brzda náboje. A konečně, rám a vidlice jsou vyrobeny z oceli.

Náš názor

E300 je jednou z nejpopulárnějších koloběžek všech dob mezi 8 -14 letými dětmi a teenagery. Ale v jsou k dispozici i lepší možnosti. Přesto E300 poskytuje dobrou rovnováhu mezi rychlostí, dojezdem a funkčností.

Zdroj informací:

https://contentionjournal.org/best-foldable-electric-scooters/
https://www.envyride.com/segway-es2-review/
https://electric.travel/electric-scooters/ninebot-segway-es2-and-es4-review/

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hailey Bieber promluvila o svém manželství. Modelka popírá, že ukradla Justina Biebera zpěvačce Seleně...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Americké letectvo se dočkalo nového obrovského tankeru KC-46, o kterém tvrdí, že ve vzduchu doslova změní...