Možnosti, jak ochránit svého psa před klíšťaty

 Hobby 
20. února 2021 15:58 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Klíšťata jsou velmi odolná a nezničí je ani chladná zima xkunclova/Shutterstock.com
Pokud máte domácího mazlíčka, který s vámi sdílí společně domácnost a mnohdy i postel, pak tím, že chráníte psa, chráníte i zdraví své a svých blízkých. Je potřeba dbát na to, aby zvíře domů z procházky nepřineslo klíště.

Klíšťata jsou velmi odolná a nezničí je ani chladná zima. Mrazy mohou mít jen mírný efekt na snížení jejich populace, ale díky hostitelům se mohou dostat k nám domů (do tepla) a cucat naši krev – nebo krev našich mazlíčků. Proto je vhodné psa dostatečně chránit. Jestliže najdete v kožichu svého psa klíště, ihned jej odstraňte a zbystřete, zacilte na patřičnou ochranu. 

Spot – on 

Roztok, který se nakape na kůži psa v určitém místě, kde se pes nemůže olizovat a vmasírujete.  Přípravek se často aplikuje za pomoci pipety a účinkuje jak proti klíšťatům, tak blechám. Účinnost těchto přípravků po aplikaci je jeden měsíc. 

Antiparazitní obojky pro psy

Další možností je obojek proti klíšťatům pro psy. Patří k těm oblíbenějším a velmi účinným možnostem ochrany pejska. Spíš než na cenu hleďte na kvalitu, protože kvalita je většinou vykoupená vyšší cenou. U obojků je potřeba sledovat, zda se pes podezřele neškrábe, někteří psi mohou mít na obojek alergickou reakci. Totéž však platí o dalších antiparazitních přípravcích. 

Pudry a spreje 

Pudry dokáží odpudit, ale i zahubit klíště. Jen buďte obezřetní při aplikaci, aby se pudr psovi nedostal do očí či čenichu. Může dráždit sliznici i dýchací cesty. Spreje je vhodné kombinovat se šampóny. 

Doporučení: Nechoďte s pejskem tam, odkud už si 2x přinesl klíště. Pečujte během sezóny o zahradu a trávník. Choďte se psem ven raději častěji na kratší dobu. S délkou pobytu venku se zvyšuje i riziko zavlečení parazita domů. Psa pravidelně kontrolujte, především v oblasti podpaží, krku a uší. 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Tech

Rusko chce mít nový jaderný bombardér už za dva roky. Nejspíš ale nebude mít vůbec žádný