Pořídit si štěně je závažné rozhodnutí

 Hobby 
20. února 2021 15:41 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Takový pes potřebuje pána, který disponuje přirozenou autoritou LightField Studios/Shutterstock.com
Stává se, že se mnozí rozhodnou pořídit si psa spontánně. Mnohdy na popud (žadonění dětí). A tak si před pořízením štěněte sepíši seznam, co vše musí koupit. Od pelíšku, obojku a vodítka, přes hračky, hřebínek, případně nějakého oblečku pro psa, mističek a dalších potřeb. To nejdůležitější však mnohdy zapomenou. Proto útulky pro psy praskají ve švech a dnes a denně se na ulici potulují pejsci bez domova.

Otázky, které byste si měli klást před pořízením psa 

Otázky, které by si měl každý budoucí majitel klást, jsou osobního rázu. Budu schopen se omezit na úkor pejska? Dokáži si odpustit popřípadě lukrativní dovolené u moře? Ne všude totiž mohou na pláž domácí mazlíčci. Budu mít dost peněz na kvalitní krmivo pro psy, pokud můj pes bude ze zdravotních důvodů na dietě? A co ostatní výlohy za veterináře? Hlídání pejska, pokud budu muset odcestovat? Jste skutečně připravení přinášet oběti? 

A to ne na rok nebo dva, ale po celý život pejska, který se může dožít i 15 a více let. Bydlíte ve svém nebo v pronájmu? Abyste se pak honem nemuseli nového člena rodiny zbavovat, protože v novém bydlišti domácí mazlíčky nechtějí. Je úplně jedno, zda si budete pořizovat pejska čistokrevného nebo vesnickou směs. Pečlivě uvažte, zda jste opravdu připravení na takový úvazek a slib čtyřnohému věrnému členovi rodiny. S pejskem totiž přichází i zodpovědnost. 

Pes není módní doplněk 

O to větší zodpovědnost přichází v momentě, kdy si hodláte pořídit větší plemeno. Takový pes již potřebuje pána, který disponuje přirozenou autoritou. Pokud nejste autoritou ani pro vlastní děti, pak nebudete autoritou pro psa už vůbec. Takový pes si bude dělat co se mu zlíbí a vy můžete pouze spoléhat, že se nikdy nestane žádný malér. Také je dobré si prostudovat informace o plemenech, jestliže na nějaké konkrétní máte zacíleno. 

Pes není módní doplněk, pamatujte na to. U větších plemen je také vhodné si klást otázku, zda jste schopni psovi zajistit dostatek podnětů a pohybu, aby potom neležel častěji na gauči, zavřený doma a nenudil se. Pokud nejste zkušený chovatel, pak jsou pro vás lepší volbou drobná plemena, vhodná skutečně jako mazlíčci, kterým polštářek a gauč nanejvýš vyhovuje. 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Tech

Rusko chce mít nový jaderný bombardér už za dva roky. Nejspíš ale nebude mít vůbec žádný