Škrabadlo pro kočky ochrání váš majetek před poškozením

 Hobby 
08. ledna 2021 16:31 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
V dnešní době je na trhu spousta druhů škrabadel  Svetlana Rey / Shutterstock.com
Kočky mají drápky – a těmi samozřejmě drápou, aby je udržovaly v dobrém stavu, je to naprosto přirozené. Toto nepotlačitelné nutkání však může způsobit vážné problémy, když se naši malí společníci instinktivně vrhnou na nábytek, stěny, dekorativní předměty, koberce nebo cokoli jiného. Naštěstí v dnešní době existují doplňky, které jim mohou pomoci. Škrabadlo je jedním z nejběžnějších zařízení.

Proč pořídit škrabadlo?

Postupem času se drápy kočkám zvětšují a jsou příliš dlouhé, což není pro kočku vůbec pohodlné. A tak je prostě musí zkrátit. V přírodě naši malí společníci nemají problém najít podporu, která by jim to umožnila. Protože je však máme doma, musí improvizovat, i když to znamená začít drápat pohovku a stěny. Proto je důležité mít doma škrabadlo.

Jaké jsou výhody škrabadla?

Nejenom, že si vaše kočička obrousí drápky, ale také si užije spoustu srandy, a to hlavně, pokud jste si pořídili malé koťátko, které je od přírody ještě pořádně hravé a zvídavé. Starší kočky už jsou línější, a v tomto případě jim škrabadlo pomůže si protáhnout celé tělo, a pomáhá jim tak udržovat dobrou formu.

Jaké jsou typy škrabadel

V dnešní době je na trhu spousta druhů škrabadel – záleží totiž na tom, jak velký je prostor, který můžete pro škrabadlo vyčlenit.

Pokud nedisponujete zrovna velkým prostorem, doporučujeme pořídit vysoké škrabadlo, které nezabere příliš místa, ale kočka si po něm může šplhat. Na vrcholu může mít i pelíšek, kde se jí bude příjemně odpočívat po celém dni.

Pokud máte možnost vyčlenit pro škrabadlo více místa, doporučujeme pořídit škrabadlo i s prolézačkou, která bude kočkám simulovat venkovní prostředí, kde se mohou všude možně schovávat a prolézat.

Dopřejte své kočce novou hračku, a ochraňte tak svůj nábytek.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...