Máte správně zazimovanou chalupu? A co vlhkost?

 Hobby 
07. prosince 2020 08:30 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Málokdo umí chalupu zazimovat správně, aby v ní nebylo vlhko a nezačala plesnivět Archiv klienta
Chaty a chalupy byly letos pro mnoho Čechů vítaným útočištěm v době, kdy koronavirus řádil nejvíce. Ale protože jen málokterá chalupa je opravdu připravená k celoročnímu obývání, většina těchto stavení je teď již zazimovaná a čeká na jaro. Ale jen málokdo umí chalupu zazimovat správně, aby v ní nebylo vlhko a nezačala plesnivět.

Plísně a houby jsou stále ve střehu

U podobných starých, a často svépomocí opravovaných budov, jako jsou chalupy, stačí k neštěstí málo. Prosakující střecha, špatně dovřené okno, nebo třeba průsak v základech… Způsobů, jak se vám do nich dostane vlhkost je poměrně dost. Proto je dobré v zazimovaných chalupách nechat vysoušeč vlhkosti, který sice průsaku samotnému nezabrání, ale poradí si s jeho následky.

Pokud se vaše chata či chalupa nachází v lese či jiném přirozeně vlhkém prostředí, je k útoku plísní, mykóz a hub náchylnější. V takovém případě přijde vhod odvlhčovač vzduchu. Ten najde využití i v době, kdy chalupu aktivně obýváte. Příliš vlhký vzduch totiž řada lidí špatně snáší, zejména citlivější jedinci se slabší imunitou.

Opravdu čistý vzduch

Pomoci udržet chalupu v suchu vám může i čistička vzduchu, přestože to není její primární účel. Jak už její název napovídá, je určena hlavně k tomu, aby vám zajistila opravdu čistý vzduch. Možná si říkáte, že v přírodě je čistého vzduchu dostatek. To je pravda. Vesnický vzduch je ovšem také bohatý na alergeny jako jsou různé pyly, trávy nebo zvířecí chlupy. Právě s nimi si umí čistička poradit.

K tomu je pochopitelně třeba používat adekvátní filtr. Alergici určitě ocení kvalitní HEPA filtr, který byl původně vyvinutý pro vojenské účely. Tento typ filtru vás spolehlivě ochrání před vším, co by vás ve vzduchu mohlo dráždit. Tedy dokud budete uvnitř, na pyly a alergeny na zahradě je pochopitelně i tento účinný filtr krátký.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...