Podle čeho vybírat pelíšek pro svého psa

 Hobby 
20. února 2021 16:26 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Pokud bude pelíšek v domě či bytě, měl by se hodit k vybavení interiéru Anna Hoychuk/Shutterstock.com
Pokud stojíte před otázkou, jaký pelíšek svému čtyřnohému kamarádu pořídit, pak vám rádi vyjdeme vstříc a poskytneme vodítka k výběru toho správného pelechu. Je dobré, když svého pejska už trochu znáte. Pro některého bude lepší plastový, pro jiného látkový. V potaz musíme vzít nejen velikost pejska, jeho stáří, ale i zdravotní stav a místo, kde pelíšek bude. Ne všude se hodí například látkový, který by mohl absorbovat vlhkost, jestliže je pes v nějakém krytém přístřešku venku. To vše je potřeba

Co vše je potřeba při výběru pelíšku zohlednit 

Pokud bude pelíšek v domě či bytě, měl by se hodit k vybavení interiéru. Není to sice důležité pravidlo, ale na druhou stranu určitě netoužíte, aby vypadal jako pěst na oko. Podle místa, kam pelíšek hodláte umístit zvolte tedy jeho design. Barvu, tvar a celkový vzhled. Budete-li vybírat pelech ven, zvolte odolný materiál s vysokými stranami (ochrana před větrem) a vysokou vnitřní podestýlkou (izolace od země). 

Jestliže pelíšek přijde do boudy záleží, jak je bouda situována. Je vhodné dát izolační vrstvu a teprve na ní třeba matraci, aby matrace nechytala vlhkost. 

Dalším vodítkem může být i to, zda váš pes venku dovádí v blátě, vodě a po příchodu se vrhne na své místo. Pak by mělo jít o odolný a omyvatelný materiál. Jestliže nejdříve poctivě pejskovi umyjete tlapky a venku se chová noblesně, pak mu můžete pořídit i látkový pelíšek, který čas od času vyperete. 

Pelíšky pro psy mohou být nejen plastové, látkové, ale i z eko kůže, která je snadná na údržbu a přitom elegantní a příjemná. Mimo materiálu je nutné zohlednit zdravotní stav našeho kamaráda. Někteří pejsci (hlavně ti starší) mohou trpět bolestmi kloubů, pak je vhodné vybrat pelíšek s paměťovou matrací, pro zvýšení komfortu. 

Nezapomeňte tedy při výběru pelíšku zváží tyto aspekty:

  • Velikost psa/rasa 
  • Věk psa 
  • Design/barva 
  • Materiál 
  • Vnitřní vs. venkovní umístění 
  • Zdravotní stav pejska 
— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...