Hydratace je klíčem ke krásným vlasům. Tipy, jak ji ve vlasech zachovat

 Styl 
07. prosince 2022 19:38 / Komerční sdělení
📷
5 fotografií v galerii
Kolekce Hydro Fusion BaByliss
Utrácíte spoustu peněz za drahé pečující produkty na vlasy, zkoušíte první poslední, ale i přes veškerou snahu vypadají vaše vlasy stále jako bez života? Častou příčinou je nedostatek hydratace.

Naše vlasy přirozeně obsahují zhruba 12 procent vody. Některé vlasy si však toto množství nedokážou udržet, a ztráta hydratace se odráží na jejich kondici – vlasy nejsou lesklé a pružné, naopak se lámou a třepí. Neprospívá jim ani častý tepelný styling, pokud je prováděný nevhodnými přístroji bez ionizačního systému. Naštěstí existují způsoby a produkty od značky BaByliss z řady Hydro-Fusion, které vlasy dostanou opět do kondice. Odhalte s námi triky a produkty BaByliss, díky kterým budou vaše vlasy vypadat jako znovuzrozené.

Otestujte se!

Ve chvíli, kdy máte podezření, že jsou vaše vlasy suché a hydratace je to, co jim chybí, udělejte si nejprve doma krátký test. Pomocí testu totiž poznáte, zda je příčinou špatné kondice vašich vlasů opravdu hydratace. Test provedete tak, že si po umytí vlasů vytrhnete jeden vlhký vlas. Ten namotáte oběma konci na vaše prsty tak, aby vlas pevně držel a neklouzal. Jakmile budete vlas pevně svírat, pokuste se ho jemně natáhnout. Zdravý vlas plný hydratace by měl natažení vydržet a lehce při tom pružit. Pokud vám ale vlas během testu praskne nebo se dostatečně nenatáhne, ihned víte, že vašim vlasům schází pořádná dávka hydratace. Jestli je to i váš případ, nesmutněte. Naštěstí existuje celá řada způsobů, která vašim vlasům vrátí elán.

Správné produkty jsou základ 

Klíčem k nalezení těch správných produktů péče o vlasy je dobře znát typ vašich vlasů. Pokud díky domácímu testu již víte, že jsou vaše vlasy suché a volají po hydrataci, máte z půlky vyhráno. Teď už jen stačí vyrazit do obchodu a vybrat si kvalitní hydratační šampon, kondicionér a vlasové přístroje s ionizační technologií, jako jsou například fén, kulmy či žehlička BaByliss Hydro-Fusion. Jedině kvalitní produkty totiž dokážou vašim vlasům dodat vše, co potřebují – a to bez jejich dalšího zatěžování. Pokud to vaše finance dovolí, určitě svůj vlasový arzenál vybavte i o hydratační masku nebo vlasový olejíček. Ty poskytnou vašim vlasům extra péči navíc. Při výběru se poraďte se svým kadeřníkem nebo zkušenou paní prodavačkou.

Propijte a projezte se k oslňující hřívě

Představa, že je možné se ke kvalitním vlasům propít a projíst ve vás vyvolává rozpačité pocity, nedůvěru a smích? Ujišťujeme vás, že se opravdu nejedná o vtip ani babskou radu. Díky správnému a pravidelnému pitnému režimu totiž hydratujete své vlasy zevnitř. Stejně tak vám na cestě za krásnými a lesklými vlasy pomůže i konzumace ořechů, lněných a dýňových semínek, železa, mléčných produktů, vápníku a vitaminu B. Všechny tyto super potraviny vám pomohou nejen ke zdravému organismu a dobré náladě, ale i bohaté hřívě. 

Nevysušujte své vlasy zbytečně 

Naučili jste se správně mýt vlasy, používat správné produkty a snažíte se dodat vašim vlasům hydrataci díky pestré stravě a pravidelnému pitnému režimu? Pak by byla škoda si tuto snahu zničit některou z neřestí, která vašim vlasům škodí. Proto byste měli dodržovat několik dalších zásad. U moře své vlasy chraňte před sluncem kloboukem a vlasovým olejem s SPF faktorem. V zimě zase pořádnou čepicí. Vlasy byste také neměli mýt příliš často a už vůbec ne horkou vodou – myjte je jen když je to potřeba a vždy vlažnou vodou. A pokud rádi plavete v chlorovaných bazénech, pokaždé noste koupací čepici, která vlasy před agresivním chlorem ochrání. Stejně tak pečujte o své vlasy i při návštěvě sauny. Nejprve je ošetřete vlasovým olejem s SPF faktorem a pak je jemně sepněte do volného drdolu.

Foukání a styling s pořádnou dávkou hydratace

Rádi své vlasy upravujete do různých účesů, ale máte strach, že jim tepelná úprava ublíží? Nevěřte tomuto rozšířenému mýtu a naučte se upravovat vaše vlasy tak, aby jim to neškodilo. Před každou úpravou je nejprve ošetřete termální ochranou. Poté už můžete své vlasy fénovat, kulmovat, žehlit a upravovat tak, jak se vám zlíbí. Vždycky však myslete na správnou techniku foukání a žehlení a nikdy nefoukejte své vlasy cukáním fénu a chaotickými pohyby sem tam.

Pokud však vašim vlasům chcete dopřát skutečně prvotřídní a šetrnou péči, která vaše vlasy kromě dokonalého stylingu i opečuje, sáhněte po zbrusu nových pomocnících od značky BaByliss z řady Hydro-Fusion. Ty jsou totiž vybavené plazmovou technologií s duálním iontovým systémem vyrovnávajícím vlhkost. Ten v sobě kombinuje kladné a záporné ionty, které společně vlasy hydratují a zabraňují jejich krepatění.

Fén BaByliss Hydro-Fusion D773DE 

Fén BaByliss z řady Hydro-Fusion disponuje pokročilou plazmovou technologií s duálním iontovým systémem vyrovnávajícím vlhkost a výkonem 2100 W. Díky výkonnému proudění vzduchu budou vaše vlasy rychle, elegantně a hladce vysušené. Štíhlá hubice efektivně koncentruje vzduch a zajišťuje hladké vysoušení vašich vlasů. Velký difuzér vybavený plazmovým proudem zase efektivně vysouší a vytváří luxusně měkké a lesklé přirozené lokny. Na fénu oceníte i jeho nízkou váhu a velikost, díky které se vám bude s fénem snadno manipulovat. Během vysoušení můžete přepínat mezi 3 režimy nastavení teploty a 2 režimy nastavení rychlosti. Samozřejmostí je i chladné proudění vzduchu. Fén se navíc snadno čistí díky odnímatelnému zadnímu filtru. V neposlední řadě jistě oceníte i 2,5 m dlouhý napájecí kabel, který vám umožní volnost a flexibilitu.

Rotační kulmofén BaByliss hydro-fusion AS773E

Rotační kulmofén BaByliss Hydro-Fusion je vybaven pokročilou plazmovou technologií s duálním iontovým systémem, výkonem 700 W a velkým rotačním kartáčem 50 mm s keramickým povrchem a možností nastavení směru otáček. Na kartáči oceníte jeho měkké štětiny, které vašemu účesu propůjčí okouzlující hebkost, a iontovou kontrolu proti krepatění, díky které budou vaše vlasy krásně lesklé. Během používání můžete přepínat mezi 2 teplotními režimy, 2 rychlostmi a chladným prouděním vzduchu, díky čemuž získáte plnou kontrolu nad výsledným efektem. Samozřejmostí je také ochranný kryt. Uživatelky, které si potrpí na kvalitu, potěší i kombinace štětin z přírodní měkké kančí srsti a nylonu.

Kulmofén BaByliss hydro-fusion AS774E

Kulmofén BaByliss Hydro-Fusion se pyšní pokročilou plazmovou technologií s duálním iontovým systémem a výkonem 1 000 W. Na výběr máte ze 4 různých nástavců pro vysoušení, uhlazování, narovnávání a dodávání objemu a tvaru vašim vlasům. Díky iontové kontrole budou vaše vlasy krásně lesklé a krepatění bude eliminováno na minimum. Během používání můžete přepínat mezi 2 úrovněmi teploty a oceníte i chladné proudění vzduchu a praktický 2,5 m dlouhý napájecí kabel, který vám zajistí volnost a flexibilitu.

Žehlička na vlasy BaByliss hydro-fusion ST573E

Žehlička na vlasy z řady BaByliss Hydro-Fusion vás ohromí pokročilou plazmovou technologií s duálním iontovým systémem a nastavitelnou teplotou až na 235 °C. Technologie Advanced Ceramics™ heating system a odolné keramické destičky zaručí rovnoměrnou distribuci tepla. Díky kombinaci kladných a záporných iontů budou vaše vlasy krásně hydratované a krepatění eliminováno na minimum. Na žehličce oceníte i 5 digitálních nastavení teploty, automatické vypnutí při delší nečinnosti a praktický 2,5 m dlouhý napájecí kabel, který vám umožní volnost a flexibilitu.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bitva o majetek Elvise Presleyho po smrti Lisy Marie začala. Priscilla už podala soudní žalobu

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte