Laserová sezóna právě začala

 Styl 
23. listopadu 2023 13:41 / Komerční sdělení
📷
3 fotografie v galerii
odstraňování tetování laserem ABCLINIC
Laser dokáže v dermatologii a estetické medicíně doslova zázraky. Právě v těchto dnech nastává ideální čas daný zákrok podstoupit. Více informací o tomto malém zázraku přiblíží přední laserový odborník MUDr. Michal Kendra, který působí na vyhlášené komplexní multioborové klinice ABCLINIC ART & BEAUTY na pražském Chodově.

Je vhodné odstranění hyperpigmentace na podzim?

Ano – všeobecně je nejen podzim, ale i zima a brzké jaro nejlepší období na jakýkoli laserový zákrok, jelikož slunečního záření ubývá, nebo není tak intenzivní, jako je tomu v létě. 

Proč se obecně laserové zákroky doporučují v zimních měsících?

Po laserovém zákroku je kůže chvíli, než se vše zhojí, dočasně oslabená a podrážděná – a tím pádem je náchylnější k zachycení UV slunečního záření, následné opálení laserovaného místa nemusí vyblednout, a právě to je situace, kdy můžou vzniknout hyperpigmentace. Proto je vhodnější absolvovat laserové zákroky kdykoli během roku, mimo června, července a srpna, kdy je intenzita slunečního záření v našich podmínkách nejvyšší. 

Jste expert na odstranění tetování. Kolik sezení je potřeba k odstranění tetování 10cmx10cm? Jak náročné je to časově?

Co se týče tetování, není ani tak důležitá velikost plochy, ale nejdůležitější parametr je hloubka provedeného tetování – čím kvalitnější tetováž – tzn. čím hlouběji v kůži je implementována tetovací tuš, tím déle trvá její kompletní odstranění a je zapotřebí absolvovat víc opakování. Ve všeobecnosti se ale setkávám s případy, že tetování kompletně odstraníme na 3-4 krát. Rozestupy mezi jednotlivými zákroky jsou zhruba jeden měsíc. 

Co je redermalizace?

Redermalizace ve všeobecnosti znamená „omlazení kůže“, je to všeobecný pojem pro zákroky, sloužící k odstranění, nebo oddálení přirozených projevů stárnutí, které se projevují hlavně na obličejové pokožce  – čili vyhlazení jemných vrásek, korekce pigmentových nedostatků, zlepšení elasticity kůže a tvorbu neokolagenu. 

Lze pomocí laseru omládnout?

Ano – dnešní estetická medicína již disponuje výkonnými lasery a dalšími přístroji, které poskytují velmi široké spektrum zákroků a jsou schopné korigovat nebo odstraňovat téměř jakýkoli projev stárnutí na pokožce – a právě k odstranění jemných vrásek nám velmi dobře poslouží CO2 frakční laser, nebo radiofrekvenční microneedeling. 

Funguje laser na epilaci spolehlivě? Kolik sezení je potřeba absolvovat?

Ano – laserová epilace, provedena výkonným pulsním laserem, je momentálně ta nejspolehlivější metoda k odstranění nežádoucího ochlupení a lepší nebo trvanlivější metoda zatím neexistuje. Na naší klinice máme jeden z nejvýkonnějších laserů na trhu, s kterým Vás zbavíme ochlupení na dvě opakování. 

Proč by měl pacient dorazit právě k Vám?

Jsme jednou z největších a nejsilnějších klinik svého druhu v celé republice a poskytujeme kompletní spektrum zákroků estetické medicíny – od estetických či rekonstrukčních operací prováděných našimi plastickými chirurgy či jakýchkoli dermatologických zákroků, transplantací vlasů, přístrojových ošetření, disponujeme taky všemi typy invazivních a neinvazivních laserů, které jsou momentálně na trhu dostupné. 

Co Vás na Vaši práci baví?

Jelikož jsem velmi kreativní člověk, který rád vymýšlí a tvoří, a který miluje umění a medicínu – tak plastická chirurgie a estetická medicína je přesně to pravé spojení obou odvětví, které mě baví a naplňují. 

Co nejraději děláte ve svém volném čase?

Jak už jsem vzpomínal – miluju umění, a proto využiju každou příležitost k návštěvě galerie či divadla, ale taky moc rád zajdu s přáteli do kina, na večeři, na hudební, či taneční akce. Rovněž jsem milovník adrenalinu a všeho, co je spojené s napětím a dobrodružstvím. A jelikož jsem člověk velmi aktivní – samozřejmostí je u mě běh, kolo, brusle, plavání nebo výlety do přírody. 

Komu byste obecně doporučil laserové ošetření?

Každému, kdo chce v dnešní hektické době působit svěže, mladě, odpočatě a plný energie :) 

MUDr. Michal Kendra vystudoval všeobecné lékařství na Univerzitě Komenského v Bratislavě, je atestovaný všeobecný chirurg a dokončuje atestaci z plastické chirurgie. Zaměřuje se na popáleninovou léčbu pacientů, která vyžaduje multioborový přístup a lékaři umožňuje realizovat se ve více oborech. Specializuje se na invazivní i neinvazivní přístrojové zákroky a to zejména laserových ošetření.

Klinika ABCLINIC ART & BEAUTY - Jsme první klinikou v České republice, která je založena na konceptu komplexní multioborové péče. Díky tomu se naše služby navzájem doplňují a tvoří celek, který pomáhá našim zákazníkům nejen udržovat jejich přirozenou krásu a estetický vzhled, ale především jejich zdraví a vynikající kondici.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Díky mimořádně vysokému množství hořčíku dokáží koupele v epsomské soli ulevit od depresí, bolesti a...

Tech

České zbrojovky jedou naplno, nyní získaly technologii systému automatického granátometu MK 47