MS v hokeji se blíží. Co o něm musíte vědět?

Mistrovství světa v hokeji bude
27. dubna 2018 10:13 / hokejtour.cz
I když jeden turnaj má naše reprezentace už za sebou, a to ten olympijský, neznamená to, že se neodehraje tradiční květnové MS v hokeji. Jedna z pravidelných a po celém světě vyhledávaných událostí, které se samozřejmě účastní také Česká republika. Zde jsou všechny důležité informace, bez kterých se neobejdete.

Kde se MS v hokeji koná?

Každým rokem je to jinde. Když se podíváme na pořadatelství pro letošní rok, tak ho získalo Dánsko. To je celkem dobrá zpráva. Kdo má zájem si pořídit zájezdy a vstupenky na Českou hokejovou reprezentaci, ten má jistotu, že nebude muset cestovat nijak daleko. Dánsko je celkem dostupnou zemí, kam je možné vyrazit nejenom letadlem, ale bez problémů i autobusem, nebo vlastním vozem.

S kým se utkáme?

Pokud se našemu týmu povede postoupit, je celkem těžké odhadovat, s kým se můžeme ve vyřazovacích bojích utkat. Stoprocentně jistí jsou jenom soupeři z naší základní skupiny. Jak byly skupiny v rámci MS v hokeji 2018 rozlosovány a na koho narazíme? Začít určitě musíme těmi nejatraktivnějšími zápasy, během kterých nás čekají tyto týmy:

  • Rusko
  • Švédsko
  • Švýcarsko
  • Slovensko

Opomíjet nelze ani další trojici týmů, se kterými budeme v základní skupině hrát. Bude to třeba Bělorusko, stejně jako se bude jednat o Francii, nebo Rakousko. Poslední dva by nás podle tabulek potrápit neměli, ale kdo ví.

Kde se bude hrát?

Jak už je zvykem, i letošní mistrovství se bude hrát souběžně ve dvou halách, ve dvou městech. Prvním místem je hlavní město Kodaň, kde své zápasy odehraje i naše reprezentace. A to v místní Royal Areně, která zaujme svou velikostí, ale i celkovou novotou, nebo tím, že má mnoho účelů použití. Pro naše hokejisty bude jistě velmi vyhovujícím místem z hlediska požadavků na zázemí.

Když jde o místo druhé, a tedy o druhou skupinu, je lokalitou město Herning. Zde se nachází hala s názvem Jyske Bank Boxen, která je také známým, a pro účely hokejového šampionátu plně vyhovujícím prostorem. Zde bude svou základní skupinu hrát třeba Kanada, Finsko, Spojené státy, Německo, nebo i domácí Dánové. Ty doplní také Norsko, Lotyšsko a pro mnohé celkem překvapivý účastník, a to Jižní Korea.

Kdy se MS v hokeji koná?

Ještě jednu velmi důležitou informaci musíte vědět. Informaci o tom, kdy se letošní mistrovství koná. Jako už tradičně se na něho můžete těšit v květnovém termínu. Tím dnem, kdy začíná, je pátek, 4.5. Přesně v 16:15 šampionát odstartuje prvním zápasem, kdy se utrká Rusko s Francií.

Konec je naplánován na neděli, 20.5. Na den, kdy bude po odpoledním zápase jasno o tom, kdo bere třetí místo, a po večerním hlavním zápase bude jasno také o tom, kdo se stane letošním mistrem světa. Favoritů je celkem dost a tak nechceme spekulovat vše necháme na tom, jak se bude samotný turnaj vyvíjet.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kde a s kým zažívá Aňa Geislerová intenzivní štěstí?

Styl

Pyšná princezna je nejoblíbenější česká pohádka všech dob. Hercům ale pohádkový život nepřinesla

Dům a zahrada

Pryč se slzami při krájení cibule. Vsaďte na mrazák nebo citron

1. Adéla míří stále výš! Klip plný hvězd představí již brzy!

2. Bára Nesvadbová má za sebou divadelní premiéru a spoustu laskonek

3. Krásná Simona Krainová opět září. Jak to dělá?

4. Soutěžte s Mahulenou a nechte se hýčkat na klinice krásy

5. Nadační fond Veroniky Kašákové zahájil spolupráci s výrobcem mražených potravin značky Don Peppe

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn