Boris Becker se opět podívá do Česka

Boris Becker přijede do Čech. Tenis však hrát nebude!
22. září 2017 18:20 / Wikimedia
Pamatujete si na jeho dechberoucí souboje s Ivanem Lendlem a dalšími velikány? Boris Becker, bývalý vynikající tenista, se po čase opět podívá do Česka.

Trojnásobný vítěz Wimbledonu a šampion mnoha dalších turnajů, který 22. listopadu oslaví 50. narozeniny, ale nemíří do Prahy na své oblíbené pivo ani za tenisem. Cílem muže, který ještě nedávno trénoval fenomenálního Srba Novaka Djokoviče, je účast na nejprestižnějším pokerovém turnaji v Evropě, který se na přelomu října a listopadu odehraje v Rozvadově. Může si ti tak spravit náladu poté, co musel nedávno vyhlásit bankrot.

Tento ryšavý tenista se proslavil už jako malý, kdy pod vedením Rumunského kouče Günthera Bosche a manažera Iona Tiriaca, vyhrál první profesionální dvojhru v Mnichově. 28. ledna 1991 se pak dostal na první místo ATP žebříčku pro dvojhru. Jeho celá kariéra byla provázena vítězstvími, celkem vyhrál 49 turnajů v dvouhře a k tomu 6 granslamových turnajů. Díky všem jeho výhrám byl v roce 2003 zapsán do tenisové síně slávy.

Německý zázrak, jak mu bylo přezdíváno poté, co v pouhých 17 letech ovládl wimbledonský turnaj tenisových dvouher, ve svém životě proslul nejen tenisovými výkony. Snad nejznámějším skandálem je jeho zálet se servírkou Angelou Ermakovou v londýnské restauraci Nobu. Výstřelek ho stál sedmileté manželství s jeho první ženou, Barbarou Feltus a také majetkové vyrovnání v hodnotě 25 milionů dolarů, ke kterému přihodil luxusní apartmán na Floridě.

V červnu letošního roku postihla bývalého profesionálního německého tenistu další životní nepříjemnost. Přestože si tenisem vydělal přes 600 milionů dolarů, kvůli špatným investicím se dostal do takových finančních potíží, až nad ním londýnský soud vyhlásil insolvenci. A prý ho dohánějí další dluhy. Becker dluží údajně více než miliardu. Na druhou stranu, bývalý tenista tvrdí, že disponuje majetkem o hodnotě několikanásobně převyšující tuto částku. Jen ho nikdo nechce odkoupit.

I přes nedávné finanční potíže se Boris Becker nepřestává věnovat své nové vášni – pokeru. V Rozvadově tak bylo možné ho spatřit už na jaře roku 2017, když se zde účastnil velkého turnaje. Startovné bylo 2 200 euro. Tehdy se na stupně vítězů nedostal, přesto si prý za propagaci turnaje odnesl tučný honorář. Největším úspěchem někdejšího krále kurtů tak zůstává vítězství na pokerovém turnaji v Berlíně v roce 2013, kde si přišel na úctyhodných 35 000 euro.

Pokud se mu ale bude v Rozvadově dařit, může si přijít na mnohem vyšší obnos. Čím dál známější Kings Casino se totiž pyšní největší pokerovou halou mimo Las Vegas – pojme 160 hracích stolů. A právě sem se stěhuje největší událost této hry kombinací a nervů – hlavní turnaj WSOP, v podstatě neoficiální mistrovství světa, kam se může kvalifikovat každý. Podle slov majitele, Leo Tsoukernika, se o pořadatelství této události vedl do poslední chvíle lítý boj, kdy Rozvadov zvítězil mimo jiné nad berlínským kasinem, právě tím, kde Boris Becker zaznamenal svůj dosud největší úspěch. Nejúspěšnější účastníci si rozdělí 600 milionů korun, přičemž pro vítěze je připraveno pohádkových 100 milionů. Boris Becker na ně asi nedosáhne, ale pokud jste fenomenálnímu Němci během jeho tenisové kariéry někdy drželi palce u televizních obrazovek, můžete mu nyní přijet fandit osobně. Ovšem v trochu jiné hře.

Hlavní zprávy
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kde a s kým zažívá Aňa Geislerová intenzivní štěstí?

Styl

Pyšná princezna je nejoblíbenější česká pohádka všech dob. Hercům ale pohádkový život nepřinesla

Dům a zahrada

Pryč se slzami při krájení cibule. Vsaďte na mrazák nebo citron

1. Adéla míří stále výš! Klip plný hvězd představí již brzy!

2. Bára Nesvadbová má za sebou divadelní premiéru a spoustu laskonek

3. Krásná Simona Krainová opět září. Jak to dělá?

4. Soutěžte s Mahulenou a nechte se hýčkat na klinice krásy

5. Nadační fond Veroniky Kašákové zahájil spolupráci s výrobcem mražených potravin značky Don Peppe

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn