Víte, proč se vyplatí impregnovat boty?

 Styl 
18. září 2020 15:21 / Komerční sdělení
📷
2 fotografie v galerii
Odborníci doporučují ošetřit a naimpregnovat obuv ještě před prvním použitím archiv klienta
Mezi nejpoužívanější, a zároveň nejosvědčenější postupy při péči o obuv patří impregnace. Víte, proč byste svou obuv vlastně měli impregnovat a jak správně impregnovat? Čtěte dál, poradíme vám.

Proč impregnovat?

Na povrch našich bot působí nepřízeň počasí v podobě deště či sněhu. V zimě se na nich dále nepříznivě podepisuje například i sůl z chodníků.

Pokud tedy chcete, aby vám vaše boty sloužily čím nejdéle, věnujte jí adekvátní péči v podobě impregnace. Jejím hlavním cílem je zabránit průniku vody dovnitř tak, aby vaše nohy zůstaly vždy v suchu. Impregnace však obuv chrání i proti špíně a otěru.

Samostatnou kapitolou je impregnace turistických bot. Investice to takového typu obuvi jsou totiž zpravidla vyšší a určitě od nich očekáváte, že vás v náročných podmínkách nezklamou. Každopádně, správnou impregnací jakékoliv obuvi zvýšíte její odolnost a životnost.

Kdy je nutná impregnace?

Odborníci doporučují ošetřit a naimpregnovat obuv ještě před prvním použitím. Ačkoli i nové boty mají určitou hydrofobní vrstvu, která se aplikuje při jejich výrobě, vystavování nepříznivým povětrnostním podmínkám tuto vrstvu narušuje, s čímž souvisí i zhoršení voděodolnosti.

Péče v podobě impregnace obuv vyžaduje iv případě, jestliže již nová není. Nutnost impregnace v takovém případě poznáte jednoduše. Pokud máte například kožené boty, rychle se venku přemoci nebo se na nich mohou začít objevovat drobné skvrny. Takové boty nevypadají dobře ani na pohled - většinou působí povrch vysušeně. Dalším důvodem pro impregnaci je zima a s ní spojené působení posypové soli. 

Jak správně impregnovat?

1. Vyberte si správný impregnační přípravek

Pokud chcete správně impregnovat, v první řadě si vyberte vhodný impregnační přípravek. Existuje jich totiž několik druhů - zpravidla podle typu materiálu, na který jsou určeny. V nabídce obchodů tak najdete impregnační přípravky na kůži, textil či syntetiku. Pokud jsou vaše boty vyrobené ze dvou nebo více materiálů, na každý z nich byste tedy měli použít speciální impregnaci.

Vybírejte přitom takový přípravek, který odpuzuje vodu zvenčí, ale zároveň je zevnitř dostatečně propustný, aby se nohy nepotily. Impregnační přípravky najdete ve formě spreje, gelu nebo přírodního vosku.

Náš tip: Kvalitní přípravky na impregnaci, jakož i množství stylové obuvi se slevou najdete v obchodech Deichmann nebo Footshop. Ušetřit při nákupu vám pomůže Deichmann sleva, CCC sleva nebo Footshop slevový kód.

2. Naneste impregnaci

V závislosti na materiálu obuvi a typu impregnačního přípravku se liší i doporučený postup jejich nanášení. Některé třeba nanášet na suchý povrch, jiné na vlhký. Syntetické materiály stačí zpravidla jen pročistit hadříkem a přeleštit suchou houbičkou a krémovat není nutné. Před použitím si tedy pozorně prostudujte návod k použití.

Pokud je impregnace nutná, přípravek naneste rovnoměrně ve dvou až třech tenkých vrstvách po celém povrchu boty. Nevynechejte ani těžší dostupná místa. Impregnace by měla pouze stékat po povrchu, ne proniknout do materiálu. Pokud to totiž s impregnací přeženete, hrozí, že svrchní materiál obuvi se promočí a poškodí.

3. Nechte impregnaci vyschnout

Nechte impregnační přípravek důkladně zaschnout a v případě potřeby boty přeleštěte. Teprve pak jsou boty připraveny k použití.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Helena Vondráčková se i přes koronavirová opatření rozhodla uspořádat vánoční koncert

Styl

Největší bludy odpůrců očkování proti covidu

Dům a zahrada

Udělejte radost svému mazlíčkovi. Psí a kočičí adventní kalendář zvládne vyrobit každý

Zavřít reklamu