Sušičky potravin aneb skvělý způsob, jak konzervovat potraviny

Velmi důležitou vlastností sušičky je její kapacita
08. ledna 2021 23:48 / Yuriy Golub / Shutterstock.com
Když se řekne sušička potravin, většina lidí si pravděpodobně vybaví tu na ovoce. Není divu, je to totiž nejčastější způsob využití sušičky. Tento malý spotřebič však můžete využít i na uchování jiných potravin.

Použití sušičky

Sušičky potravin jsou s velkou oblibou využívány zejména pro sušení ovoce. Ať už se jedná o obyčejné křížaly nebo si chcete nasušit něco exotičtějšího. Jestliže si však domů sušičku na ovoce pořídíte, můžete ji využít i jinak. Mnohdy je využívána hlavně v houbařské sezóně, kdy si v ní velmi komfortně můžete nasušit velké množství hub během krátkého času, a to s jistotou, že jsou houby kvalitně usušené. Kromě toho si však můžete také vyzkoušet sušení masa nebo vlastních bylinek. Zkrátka je sušička na ovoce opravdu multifunkční.

Jak vybrat sušičku?

Velmi důležitou vlastností sušičky je její kapacita. Nejčastěji obsahuje 5 až 6 plat, což je zcela dostačující pro běžné domácí sušení. Jestliže však vlastníte zahrádku nebo rádi houbaříte, pak možná oceníte sušičku s větší kapacitou, abyste zvládli veškerou úrodu zpracovat. V takovém případě vybírejte raději sušičky potravin s 7 až 10 patry. Pokud byste sháněli něco ještě většího, koupit si můžete i variantu s 15 a více síty. Ta už se však spíše hodí do velkých profesionálních provozů.

Užitečné funkce

Je dobré vědět, co se vám při sušení může hodit. Některé sušičky totiž nabízejí funkci regulaci teploty. To je nezbytné, pokud se chystáte sušit různé potraviny, jelikož pro správné usušení si každé jídlo žádá jinou teplotu. Kromě toho se vám může hodit také časovač, u něhož máte přesnou kontrolu nad tím, jak proces sušení probíhá. Pozor si dejte na hlučnost tohoto spotřebiče, mnohdy je totiž v provozu dlouho i přes noc, a tak je důležité, aby byl tichý.

Sušení potravin je skvělý způsob, jak zpracovat různé druhy jídla. Díky sušičce získáte skvěle připravené plátky, ať už se bude jednat o ovoce, houby či maso.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Neuvěřitelný objev. Pradědeček Arnolda Schwarzeneggera byl Čech narozený na Tachovsku

Styl

Zničit plíce si nemusíte jen kouřením. Chronická obstrukční plicní nemoc se zpočátku téměř neproje

Dům a zahrada

Jednoduché způsoby, jak se zbavit zápachu i skvrn z plastových dóz