Dálniční známka 2021 bude elektronická a začíná platit od 1. ledna

 Auto 
08. ledna 2021 15:33 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Dálniční známka 2021 platí od 1. ledna nového roku Zhao jiankang / Shutterstock.com
Brzo budeme těšit nejenom na oslavy příchodu nového roku, ale od 1. ledna 2021 nastane na tuzemských dálnicích revoluční změna. Dosud byli všichni řidiči zvyklí používat klasické papírové dálniční známky, které se lepily do rohu čelního skla.

Jejich odlepování bylo značně nepříjemné. Od roku 2021 ale budete nepříjemného lepení a oškrabování ulehčeni, protože v platnost vcházejí nové elektronické dálniční známky.

Do kdy platí staré dálniční známky?

Dálniční známka 2021 platí od 1. ledna nového roku. Pokud jste si ovšem koupili papírovou známku v roce 2020, můžete s ní pohodlně jezdit až do 31. ledna příštího roku. Kupón umožňující jízdu po tuzemských dálnicích a jiných zpoplatněných komunikacích je určen vozidlům do 3,5 tuny. Existují však auta, která jsou od tohoto poplatku osvobozena. Konkrétně se jedná o elektromobily, hybridy a vozidla s vodíkovým pohonem vylučující maximálně 50 gramů CO2 na kilometr.

Platnost nových dálničních známek se mění

Nemění se pouze způsob použití dálniční známky, ale také její platnost. Klasické dálniční známky měly až do teď platnost 14 měsíců, nicméně elektronické dálniční známky budou mít platnost přesně 12 měsíců od jejich zakoupení. Neplatí zde žádné ovlivnění, jedná se čistě o 365 dní.

Jak si elektronickou známku koupit?

Elektronická dálniční známka 2021 se dá koupit také přes internet z pohodlí vašeho domova. Jediné, co k nákupu potřebujete znát, je SPZ vašeho auta. Proces nákupu nezabere více než 5 minut a velkou výhodou je, že si ji koupíte v e-shopu. Dálniční známku můžete zakoupit i jako dárek nebo si můžete intuitivně nastavit její platnost na část roku, například pouze na období letních prázdnin.

Nové dálniční známky se vůbec nemusíte bát. Odpadá nejenom nepříjemné odlepování, ale také nekonečné shánění vyprodaných kuponů. Elektronickou známku si můžete koupit kdekoliv.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Tech

Není to tank, ale funguje jako tank. Američané mají nové lehké tankové vozidlo

Zavřít reklamu