Co jsou schopny nabídnout rychlé půjčky? A lze si půjčit peníze také o víkendu?

 Business a Finance 
05. března 2020 16:40 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
U každé půjčky bychom měli podrobně zkoumat její výhodnost archiv klienta
Při půjčování peněz je potřeba být vždy velmi na pozoru. Na první pohled se to může zdát jako zajímavá možnost, jak překlenout momentální špatnou finanční situaci. U každé půjčky bychom však měli podrobně zkoumat její výhodnost.

Musíme zároveň vědět, že máme dostatek finančních prostředků na její splacení. Kdyby tomu tak nebylo, mohla by nás půjčka snadno dostihnout. Rozhodně se rovněž nevyplatí řešit tímto způsobem finanční problémy pravidelně.

Když nastane nečekaná událost

V tomto případě hovoříme skutečně o situacích, které přijdou jako blesk z čistého nebe. Může to být třeba nějaká havárie v domácnosti, kdy je potřeba něco bezodkladně opravit. Protože peníze často potřebujete rychle, mnohdy padne volba na nebankovní společnost. Velkou roli hraje to, že můžete takovou půjčku vyřídit:

  • Jednoduše online
  • V krátkém časovém intervalu

Prostě vše můžete pohodlně vyřídit z domu od židle u počítače. Pokud splníte všechny potřebné podmínky získání půjčky, můžete mít peníze prakticky během několika dní. Samotné vyřízení je často otázkou pouze několika minut, a to zejména s ohledem na možnost řešit vše právě přes internet.

Ještě rychlejší způsob získání peněz

Protože ale převody na účet často nějakou dobu trvají, přičemž přes víkendy a svátky peníze na účet neobdržíte vůbec, je zde také další možnost. Je to zároveň možnost, kdy lze získat taková půjčka o víkendu. Pokud totiž zvolíte místo převodu na bankovní účet výplatu hotovosti, můžete využít některé sítě smluvních partnerů dané úvěrové společnosti, které vám vydají peníze i o víkendu. Může se jednat třeba o trafiky nebo čerpací stanice.

Možnost získat peníze také mimo pracovní dny znamená velkou flexibilitu takové půjčky. Ať už si ale necháte vyplatit peníze hotově nebo na účet, díky možnosti sjednávat půjčky online, můžete samozřejmě samotné sjednání půjčky provést mimo pracovní dny zcela běžně.

Dejte si pozor na výhodnost půjček

Tohoto tématu jsme se lehce dotkli už v úvodu našeho článku. Je zkrátka potřeba počítat s tím, že u tohoto typu půjček se jedná o půjčky nebankovní. Ty se vyznačují často některými specifiky, jako je vyšší RPSN, tedy reálná procentní sazba nákladů, která vyjadřuje reálnou cenu, kterou za půjčku zaplatíme. Mohou zde být také různé zvláštní poplatky, na které si rovněž dávejte pozor. Mezi vcelku absurdní záležitosti může patřit třeba takový poplatek za předčasné splacení úvěru a ano, i takový poplatek můžete skutečně najít. Mimo jiné také sledujte:

  • Výši úrokové sazby
  • Dobu splatnosti a výši jednotlivých splátek

Pokud si na toto vše dáte pozor, máte šanci najít relativně výhodnou nabídku. Aby to pro vás bylo ještě jednodušší, je dobré využít některých nezávislých srovnávacích webů, které nabízejí porovnání jednotlivých nabídek. Mezi takové patří www.finmoney.cz a mnohé další. Velice přehledně si zde můžete srovnat jednotlivé půjčky online, přičemž zároveň lze tímto způsobem vybranou půjčku sjednat.

Větší ochrana pro klienty

Velkým problémem nebankovních půjček v minulých letech bylo zejména to, že ne každý klient byl schopen si ověřit jejich výhodnost. Jednoduše si to někteří klienti zkrátka nedokázali propočítat. Proto došlo k výraznému zpřísnění poskytování půjček jako takových. V dnešní době sjednání rychlé půjčky nemá být umožněno klientovi, který nedisponuje schopností tuto půjčku splatit. Mimo jiné nemá být poskytována půjčka takovým klientům, kteří mají negativní záznamy v registrech dlužníků.

Proto dnes musejí všichni poskytovatelé úvěrů, a to včetně nebankovních společností, ověřovat bonitu klienta a nahlížet do registrů dlužníků. Také je zde požadavek, aby poskytovatelé úvěrů byli registrováni u ČNB.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hailey Bieber promluvila o svém manželství. Modelka popírá, že ukradla Justina Biebera zpěvačce Seleně...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Americké letectvo se dočkalo nového obrovského tankeru KC-46, o kterém tvrdí, že ve vzduchu doslova změní...