Stínicí technika je důležitou součástí bytového designu

 Bydlení 
26. května 2024 11:25 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Jaké máte doma rolety vy? pexels.com
Bavíme-li se o interiérovém designu, mnohým na mysli vyvstane především nábytek, případně různé nástěnné dekorace, pokojové rostliny a další doplňky. Součástí bytového designu jsou ale i další prvky, které sice prvoplánově nevnímáme, přesto je ale dobré se na ně zaměřit. Které to jsou?

Jak vypadají vaše kliky?

Dveřní kování používáme neustále. Minimálně dveře od toalety několikrát denně otevřete a zavřete, nepostradatelný je zde i zámek dveří. Paradoxně jde tak o jeden z vůbec nejvyužívanějších prvků interiéru, kterému přitom z hlediska designu ne každý věnuje pozornost.

Zamysleli jste se nad tím, jaký mají vaše kliky tvar či odstín a zda se příjemně drží, zda nic nevrže a necvaká a zda je tedy manipulace s dveřmi pohodlná?

S klikami slaďte i ostatní kovové prvky

Máte doma stříbrné matné kliky, lesklé stříbrné baterie a černá madla na nábytku? Možná si ani neuvědomujete, že kvůli tomu může interiér vaší domácnosti působit velice nesourodě. Člověk totiž přirozeně po čase přestane nedostatky vnímat, podprahově na nás ale stále působí.

Zkuste se tedy zamyslet nad tím, zda by nebylo možné všechny tyto doplňky sjednotit tak, aby byly stejné z hlediska tvaru, materiálu, barvy i konečné povrchové úpravy. Vedle již zmíněných prvků lze v tomto duchu realizovat také garnýže.

Nezapomněli jste na okna?

A právě na okna a další okenní doplňky plynule navážeme. Často se totiž stává, že se interiérovému designu nových domů a bytů věnuje profesionál, na okna se ale zapomene. Následně majitelé zaimprovizují a svépomocí koupí garnýže, záclony či závěsy. Původní záměr ale může tento zásah zcela rozbourat. Doděláváte-li tedy v interiéru nějaký prvek dodatečně, snažte se respektovat dříve nastavený směr.

Stínicí technika by ale vždy měla být v ideálním případě součástí hlavního návrhu. Patří totiž k prvkům, které v domácnosti zabírají obrovskou plochu a vzhledem k tomu, že se jedná o nejvíce prosvětlená místa nemovitosti, jsou neustále velice dobře na očích.

Kromě vzhledu byste měli myslet i na praktičnost. A tak je dobré zamyslet se nad tím, zda chcete klasické žaluzie, nebo vsadíte na stylové látkové rolety. Jejich barvu či vzor totiž můžete sladit s pohovkou nebo například kobercem. A rázem z jinak relativně nudného prvku, který často tak trochu schováváme, můžete tímto hravým způsobem učinit prvek dominantní a sjednotit s jeho pomocí designově celou místnost.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít