Jak v zimě správně pracovat se screenovými roletami

 Bydlení 
01. prosince 2022 10:43 / Komerční sdělení
📷
2 fotografie v galerii
Rolety můžete běžně používat i v zimě. Neva.eu
Screenové rolety jsou čím dál oblíbenější, nejvíce u majitelů rodinných domů. V létě se využívají především k ochlazení interiéru nebo zajištění soukromí pod pergolou, jak s nimi ale pracovat v zimě? Jsou vyrobené z odolných materiálů, takže voda, zima ani mráz jim nevadí. Přesto je dobré dodržovat pár pravidel.

Podzimní údržba: očistit a opláchnout

Podzimní údržba venkovního vybavení domu je před zimou nutná. Zjistíte, co dostalo během sezóny zabrat, co je potřeba opravit nebo případně nahradit. Screenové rolety vám moc času nezaberou.

Základní pravidla jejich údržby jsou:

1. Pořádně rolety prohlédněte a zkontrolujete jejich správný chod.
2. Rolety otřete od prachu a nečistot, typicky listí nebo brouků.
3. Opláchněte je vodou a setřete hadříkem se saponátem.
4. Znovu je opláchněte vodou a nechte vyschnout.

Pokud rolety očistíte a prohlédnete na podzim, snížíte tak riziko, že budete v zimě muset řešit jejich opravu.

V zimě pozor na vodu a mráz

I v zimě můžete rolety běžně používat. Pokud je přes den světlo a relativně teplo, nechte rolety vytažené, aby se interiér co nejvíce prohřál sluníčkem. Jakmile se setmí, zatáhněte je a udělejte si doma soukromí.

Rolety jsou vyrobené z odolných látek, takže se o ně ani v zimě nemusíte bát. Nepoškodí je náhlé změny teplot ani silný mráz. Pozor byste měli dát pouze v případech, kdy:

  • 1. Rolety zmokly – roletám déšť nevadí, když však zmoknou, nejlepší je nechat je vyschnout. Při vytahování mokrých rolet vystavujete motor nadbytečné zátěži a riskujete jeho poškození. Mokré rolety by v boxu navíc mohly začít chytat plíseň.
  • 2. Rolety zmokly a udeřil silný mráz – při vytáhnutí mokrých rolet v silných mrazech hrozí zamrznutí rolety v krycím boxu a poškození motoru. V takovém případě s roletou nijak nemanipulujte. Pokud rolety zmokly stažené a vlivem silného mrazu se na nich utvořil led, před vytažením do boxu zkuste led jemně odstranit a rolety vytáhnout. Pokud led odstranit nejde, nechte rolety stažené a počkejte, až sám roztaje. 

Před letní sezónou rolety očistěte a zkontrolujte

Na jaře majitele screenových rolet čeká opět údržba. Postup je stejný jako na podzim, rolety stačí zbavit velkých nečistot, umýt a nechat vyschnout. Při umývání se vyvarujte pouze ostrému slunci, které by mohlo na schnoucích roletách zanechat skvrny.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít