Jak zařídit pokojíček pro miminko: věnujte pozornost detailům

 Bydlení 
31. ledna 2022 13:10 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Postýlka by pro miminko měla být příjemným a bezpečným útočištěm goldea.cz
Co vše by mělo být v pokojíčku pro miminko? Samozřejmostí je postýlka, skříň a přebalovací pult. My se ale zaměříme na detaily a dekorace. Ty pokoj zútulní a vytvoří z něj praktické místo pro děťátko i maminku. 

Jemné pastelové barvy

Současným trendem jsou jemné pastelové barvy. Již se nenosí rozdělování barev podle pohlaví miminka. Holčičí růžová a klučičí modrá jsou pasé. Mezi nejoblíbenější odstíny patří šedá, béžová, bílá a pastelové odstíny modré nebo zelené. Barvy jsou však důležité především pro rodiče. Novorozenci mají barevné vidění výrazně omezené a ve věku 6 měsíců dokáží rozlišit pouze pět základních barev. Více než odstíny barev je proto důležité, aby byl pokoj útulným a teplým místem, kde se miminko bude cítit v bezpečí.

Teplá, měkká a bezpečná postýlka 

Postýlka by pro miminko měla být příjemným a bezpečným útočištěm. Vybavte ji měkkými dekami, ve kterých se bude děťátko cítit jako v bavlnce. Pro malá miminka je důležité takzvané hnízdečko. Jeho zvýšené mantinely udrží miminko při odpočinku v bezpečí. Tuto pomůcku oceníte také při lenošení na gauči nebo na manželské posteli. Přibližně do jednoho roku věku dítěte nebudete potřebovat polštář. Postýlku pro starší batolata vybavte peřinou a polštářem. Vyberte si jednobarevné povlečení nebo to s veselými vzory podle svého vkusu. Dbejte také na to, aby látky ladily se zbytkem interiéru. 

Látky vhodné pro jemnou pokožku miminek

Jedním z nejznámějších označení na světě je Oeko-Tex® Standard 100. Používá se pro textilie testované na přítomnost škodlivin. Pokud toto označení najdete na štítku dětského oblečení nebo domácího textilu, můžete si být jisti, že při jejich výrobě nebyly použity žádné chemické látky. Oeko-Tex® Standard 100 rozlišuje čtyři třídy produktů. Liší se podle účelu použití a také v požadavcích na kvalitu. Pro vás budou v tuto chvíli nejdůležitější první dvě třídy. První třída zahrnuje výrobky pro kojence a musí splňovat ty nejpřísnější požadavky. Druhá třída zahrnuje produkty, které přichází do styku s pokožkou. Patří sem například oblečení, spodní prádlo, povlečení nebo matrace.

Antialergenní matrace do dětské postýlky 

Matraci do dětské postýlky vybírejte pečlivě. Miminko se ve spánku bude často počůrávat, proto matrace musí být kvalitní a prodyšná, aby nezačala plesnivět. Do dětských postýlek jsou určené speciální kousky, které jsou opatřené antialergickou vrstvou. Přesto neuděláte chybu, pokud si pořídíte ještě nepropustný chránič matrace.

Pohodlné křeslo pro maminku 

Především v prvních měsících a možná i letech života vašeho děťátka budete v jeho pokojíčku trávit mnoho času. V noci vás přivolá hladový pláč nebo touha po objetí. Přes den si v pokoji budete společně číst a hrát. V takovém případě oceníte křeslo, které využijete na mnoho způsobů. Poslouží vám ke kojení, odpočinku nebo předčítání pohádek. Pořiďte si pohodlnou lenošku ideálně s taburetem na nohy. Uvidíte, že takový pomocník bude k nezaplacení.

Při zařizování pokojíčku pro vaše nejmenší nezapomeňte, že každé miminko je jiné a potřebuje jiný přístup. Během nákupů se řiďte selským rozumem a nespěchejte. Ať si zbytečně nepořídíte množství věcí, na které bude v budoucnu jen padat prach. 

Zdroje: goldea.cz, today.com, countryliving.com

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu