Pro opravdu chytrou domácnost stačí jen málo

 Bydlení 
29. května 2021 10:56 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Základ už je vlastně i v každém chytrém mobilu, stačí jej jen nastavit, aby rozpoznal váš hlas a postupně připojovat další zařízení Pixabay
Technické možnosti současné doby nás neustále fascinují a vývoj nebyl asi nikdy rychlejší než teď. Opravdu bleskový rozvoj mají pak nástroje, které se starají o správný chod vaší chytré domácnosti. Kromě ovládání tohoto nastavení pomocí centrálního panelu či mobilního telefonu, vám dnes již stačí pouze váš hlas, tedy pokud používáte šikovného hlasového asistenta.

Co jsou hlasoví asistenti?

Hlasový asistent je šikovný systém založený na umělé inteligenci, který dokáže za pomoci Wi-Fi připojení ovládat řadu chytrých spotřebičů a doplňků. Hlasový asistent je vlastně takový neviditelný sluha, který vás poslouchá a čeká na zřetelný rozkaz. Od prvních hlasových asistentů již vývojáři ušli pořádný kus cesty a dnes už je komunikace obousměrná.

Nejznámější hlasoví asistenti

V současné době se můžete setkat s řadou aplikací, které se od sebe drobně liší, ale vzhledem ke kompatibilitě s různými zařízeními nejvíce prorazily aplikace Google Assistant, Siri a Amazon Alexa. Díky skvělé kompatibilitě s mobilní telefony, které mají operační systém Android, ale i s iPhone a iPady, patří k nejrozšířenějším Google Assistant.

Co všechno zvládnou?

To, co bude váš hlasový asistent umět, závisí především na vás. Tedy na tom, která chytrá zařízení doma máte nebo si plánujete pořídit. Není problém zhasnout, odpojit zásuvku, nechat si přečíst dnešní zprávy, vyhledat relevantní informace na internetu, stáhnout žaluzie, pustit oblíbenou skladbu či ztlumit topení. Kromě toho řadu věcí mohou hlasoví asistenti přímo hlídat za vás, třeba kvalitu vzduchu, zda vám neteče pračka nebo vás klidně upozorní, že máte otevřené okno a za chvíli začne pršet.

Velmi praktické je pak zabezpečení vaší domácnosti, kromě ovládání kamer a pohybových čidel, můžete na dálku třeba i zamknout chytrý zámek na dveřích. Možností je mnoho a neustále se jejich nabídka rozšiřuje.

Jak je můžete začít používat?

Základ už je vlastně i v každém chytrém mobilu, stačí jej jen nastavit, aby rozpoznal váš hlas a postupně připojovat další zařízení. Abyste mohli ovládat vaše chytrá zařízení odkudkoli i bez mobilního telefonu, můžete za pomoci mikrofonů a reproduktorů vytvořit ve vaší domácnosti i taková „detašovaná pracoviště“.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu