Jak si zařídit moderní obývací pokoj?

 Bydlení 
03. května 2021 10:00 / Komerční sdělení
📷
4 fotografie v galerii
Barvy, tvary a celkový dojem Dovido.cz
Čeká vás stěhování do nového domova? Nebo vás již nudí stávající doplňky a chcete moderní obývací pokoj? Nikdy není pozdě na změnu. Poradíme vám, jak výhodně změnit doplňky tak, aby byl efekt stylový. Chcete větší změnu?

Není problém, poradíme vám, které styly jsou v současné době v módě a jaké hlavní prvky si v obývacím pokoji změnit. Dozvíte se, proč je dobré mít v obýváku abstraktní obrazy a květiny

Barvy, tvary a celkový dojem

Někdy přijde čas, kdy si člověk řekne, že se již doma necítí úplně dobře a potřebuje změnu. Někdo má tento pocit často, někdo vícekrát za život, jinému stačí změna jen jednou. Jestliže jste dospěli do bodu, kdy je čas na změnu, jste tady správně.
 
Je důležité si předem určit, jak velká to bude změna a kolik času a energie na ní budete potřebovat. Zda chcete změnit jen dekorace nebo i vyměnit nábytek. Sedací soupravy a gauče jsou dominantou každého obývacího pokoje, proto pokud chcete radikálně změnit styl, je zapotřebí zakomponovat do změny i tento nábytek. Není ovšem potřeba hned kupovat nový, stačí pořídit přehoz v nové barvě a máte vyhráno. Nábytek do obýváku nemusí být vždy kupován nový, stačí pořídit pěkný bazarový kousek nebo najít poklad u babičky na půdě a máte další skvělý kousek do sbírky.
 
Mějte na paměti, že méně je více, proto se zaměřte na jednu barvu, kterou doplníte dalším jejím odstínem a jednou kontrastní barvou. Můžete tak kombinovat černou barvu s béžovou, bílou se šedou či hnědou. K těmto barvám dodáte další kontrastní výraznou barvu jako je zelená, modrá, růžová či fialová a máte dokonalou barevnou kombinaci. 

Detaily jsou klíčové – obrazy, sochy a další doplňky

Otevřete-li si jakýkoliv trendy časopis s moderním bydlením, najdete v něm vždy důraz na detail. Doplňky jsou totiž velmi často klíčovým detailem, který dodá poslední tečku vašemu stylu. Jaké doplňky jsou nejoblíbenější? Přinášíme vám žebříček top 5.
 
Obrazy – stěna bez obrazu vypadá zvláštně až smutně. Obrazy do obýváku by měly být veselé a na první pohled vyzařovat vaši energii. Můžete si vybrat zda chcete jeden dominantní obraz a doplnit jej malými osobními obrazy na stěnu a nebo mít v obýváku jen několik menších obrazů. Určitě se nebojte černobílých obrazů nebo těch s abstraktní tématikou. Máte-li v obývacím pokoji dřevěný nábytek, je dobré volit dřevěný rám ve stejném odstínu.
 
Sochy – nyní nemáme na mysli desítky malých sošek sloníků, které byly trendy před 30 a více lety. Spíše volte větší sochy, které na první pohled zaujmou. Nejenom, že jsou miniaturní sochy špatné na údržbu, ale nevypadají v moderní domácnosti dobře. Minimalismus vládne světu a čím méně máte doma lapačů prachu, tím lépe. A ruku na srdce, opravdu se vám chce trávit hodiny uklízením prachu pod soškami? Čas můžete trávit efektivněji.
 
Textilie – lapače snů, macramé či globelíny, v současné době absolutní strop co se týče must have dekorací. Nejenom, že tato dekorace úžasně vypadá, ale do moderní domácnosti je jako dělaná. Často se vyrábí z recyklovaného materiálu, je téměř bezúdržbová a velmi příjemná na pohled.
 
Květináče a vázy – ať už se rozhodnete pro umělé květiny nebo jen o samotné vázy bez květin, můžete si být jistí, že se trefíte do černého. Vybírat můžete z tisíců dekorů, dřevěné, betonové, umělé i skleněné. Živé květiny budou mít v domácnosti vždy své místo. Můžete využít prostoru a dát si více květin na jedno místo a nebo rozdělit květiny po celé místnosti.
 
 

 
Poličky a drobný nábytek – nejenom masivní nábytek je vhodný do obývacího pokoje. Taburety, stojany na knihy i květiny, regály na časopisy, stoličky nebo různé držáky na alkohol. Poličky jsou výborným pomocníkem pro uskladnění knih. Můžete na ně dát také již zmiňované vázy, květináče a rodinné fotografie.
 
Bonus na závěr v podobě osobních předmětů – domov je tvořen rodinou, a proto je potřeba jednu z nejdůležitějších místností, kde se schází celá rodina, doplnit o osobní předměty. Oblíbené jsou fotografie, dárkové či různé upomínkové předměty z dovolených a důležitých rodinných událostí.
 
Nebojte se změnit obývací pokoj podle aktuálních trendů. Jsou jednoduché, čisté a krásné. Obývací pokoj bude vypadat upraveně a nebudete v něm trávit hodiny uklízením. Stačí vyměnit základní doplňky a mít v celém pokoji jen základní barvu doplněnou o kontrast.
 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Tech

Rusko chce mít nový jaderný bombardér už za dva roky. Nejspíš ale nebude mít vůbec žádný