Mikrovlnná trouba aneb nezbytný pomocník do každé kuchyně

 Bydlení 
08. ledna 2021 23:32 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Jak se vyznat v nabídce a kterou mikrovlnnou troubu si pořídit? {NavinTar} / Shutterstock.com
Pro mnoho lidí je mikrovlnná trouba naprosto nezbytným pomocníkem v domácnosti, který jim usnadňuje každý den. Jak se ale vyznat v nabídce a kterou mikrovlnnou troubu si pořídit?

Jak mikrovlnná trouba funguje?

Mikrovlnná trouba je zpravidla využívána hlavně pro rychlý ohřev jídla, v některých typech si však můžete ke konzumaci připravit i syrové jídlo. Tento přístroj funguje na principu molekul vody, ty totiž při vystavení mikrovlnám začnou rychle kmitat. Při tomto procesu se začne uvolňovat velké množství tepelné energie, právě ta slouží k ohřevu pokrmu. Otáčení jídla je nezbytné, jinak by totiž pokrm byl v určité oblasti spálený, zatímco v jiné části by vůbec nedošlo k ohřátí.

Mikrovlnné trouby podle funkcí

V této době už mikrovlnky vůbec nemusí sloužit pouze k ohřevu jídla. Ty nejjednodušší typy, monofunkční mikrovlnné trouby, se hodí pouze k ohřátí či rozmražení potravin. Pořídit si však můžete i bifunkční mikrovlnnou troubu, ta už umožňuje i grilování a opékání. Pokud byste však chtěli ještě výkonnější stroj, volte multifunkční mikrovlnnou troubu. Ta už totiž disponuje i horkým vzduchem, vařením v páře či konvektomatem.

Multifunkční pomocník

Pokud se rozhodnete do mikrovlnné trouby investovat, odměnou vám bude velké množství funkcí. Díky tomu se tento spotřebič stane nedílnou součástí vaší každodenní činnosti v kuchyni. Mikrovlnky totiž mohou nabídnout funkci crisp, která se hodí pro křupavé opečení hranolek, horký vzduch či vaření v páře, které v potravinách uchovává až o polovinu více živin. Mezi další funkce, které byste mohli ocenit, patří dětská pojistka, automatický čisticí cyklus či automatické recepty.

Mikrovlnná trouba už dávno není pouze nástroj k ohřátí jídla. Koupit totiž můžete velmi výkonný přístroj, který vám usnadní nejen vaření.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...