Jak na výběr kancelářské židle

 Bydlení 
06. srpna 2020 10:16 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Židlí, které si můžete vybrat ke svému pracovnímu stolu, existuje na trhu celá škála goodluz / Shutterstock.com
Pokud máte sedavé zaměstnání u počítače a trávíte většinu svého času sezením na židli, pak víte, že pohodlná kancelářská židle je základ, bez kterého se neobejdete. Špatná kancelářská židle vám může časem způsobit řadu nepříjemných zdravotních komplikací.

Většina lidí ze špatné židle časem trpí bolestmi zad, které pak znepříjemňují život, a navíc mohou vést k vážnějším zdravotním komplikacím. Výběr vhodné kancelářské židle je proto naprosto klíčový nejen pro pohodlí při práci, ale i pro celkové zdraví vašeho těla

Typy kancelářských židlí

Židlí, které si můžete vybrat ke svému pracovnímu stolu, existuje na trhu celá škála. Problém není s nedostatkem výběru, ale s tím, jakou židli zvolit, aby předcházela případným budoucím zdravotním komplikacím. Kancelářská židle totiž bývají konstruovány různými způsoby. Většina kancelářských židlí je už navíc vybavena ještě polohovatelnou mechanikou, a vy si tak na nich můžete zvolit nastavení opěradla i sedadla. Ergonomie sezení tak bude zcela optimální.  

Kontakt se zády

Jedním ze základních nastavení židlí je ten, při němž jsou vaše záda v permanentním kontaktu s opěradlem. Toto nastavení má tu výhodu, že vás nutí ke správnému držení těla, záda při něm nejsou schoulená, a vy tak předcházíte eventuálním bolestem v bederní části páteře. Správné nastavení polohy opěradla může také pomoct při rovnání zkřivené páteře. 

Pohyblivý sedák

U náročné a dlouhodobé sedavé práce je vhodné mít křeslo, které je vybaveno tzv. synchronní polohovatelnou mechanikou. Tato varianta umožňuje nastavit opěradlo tak, že se bude automaticky přizpůsobovat poloze vašeho těla při pohybu na židli. Při tomto mechanismu můžete totiž uvolnit i sklápěcí šroub sedáku, který bude přirozeně kopírovat každý váš pohyb a umožní pohodlné sezení v každé poloze.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tereza Maxová ukázala fešného syna Tobiase. Slavná modelka mu pomáhá do světa modelingu

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Čína uprostřed občanských nepokojů znovu chrastí zbraněmi. Má nové ponorkové střely, které doletí až...