Čistička vzduchu s účinným HEPA filtrem zajistí lepší dýchání. Pomoci mohou i vysoušeče

Ovzduší v interiéru si můžeme do značné míry zlepšit díky využití moderních technologií
08. července 2020 10:45 / jumpstory.cz
Pokud doma bojujete s příliš vlhkým vzduchem, není to samozřejmě nic záviděníhodného. Vlhký vzduch a také vlhké zdivo, což spolu běžně přímo souvisí, jsou totiž ideálním podhoubím pro vznik plísní.

Takové plísně potom mohou vyvolávat nejrůznější alergické reakce a mohou nám způsobovat vleklé respirační problémy. Jak s tím účinně bojovat? Naštěstí tady jsou způsoby, které fungují.

Moderní technologie vs. alergie

A chtělo by se dodat 1:0, použijeme-li sportovní terminologii. Naše ovzduší v interiéru si totiž můžeme do značné míry zlepšit díky využití moderních technologií. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na časté větrání, to však ale není vždy možné. Proto se velké popularitě těší čistička vzduchu. Tento přístroj je nám schopen pomoci i v boji proti plísním, které jsou zdrojem nejrůznějších alergií, jak jsme zmínili již v úvodu. Kromě toho pohlcuje pyly, které jsou zase zdrojem alergií hlavně na jaře, ale také ze vzduchu odstraňuje prach, který na sebe váže další částice, jež mohou způsobovat alergické reakce. Moderní čističky mohou nabídnout také:

  • Ionizaci vzduchu
  • Účinnou filtraci

Právě ionizace je tím, co pomáhá bojovat s plísněmi, protože likviduje plísně už v jejich zárodku. Ionizace je dnes již běžnou součástí celé řady čističek. Čističky jsou vybaveny také účinným systémem filtrace, který obsahuje například HEPA filtr určený k zachytávání mikročástic. Odfiltruje i ty nejjemnější částice, které stojí za většinou alergických reakcí.

Potřebujete se zbavit náhlé vlhkosti?

Příliš vlhký vzduch stojí za vznikem plísní, jak jsme si již řekli výše. Někdy se však stane, že dojde k nějaké nehodě, jako je třeba havárie na vodovodním potrubí. V takovém případě vás zachrání vysoušeč zdiva, který vás efektivně zbaví náhlého vzniku nadměrné vlhkosti. Takové vysoušeče můžete chtít využít třeba například také ve vlhkém sklepě, ale lze pro ně najít celou řadu dalších využití.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nedali na sebe dopustit a teď si nemohou přijít na jméno. Hůlka se chystá vrátit Zemanovi státní...

Styl

Kvašené potraviny mají výtečný vliv na naše zdraví. Sníží hladinu cukru v krvi a výrazně posílí...

Dům a zahrada

Jak správně usušit vlastní květiny na domácí květinový čaj