Jak vybrat rostoucí židli pro děti?

Aby mohla židle získat oficiální označení rostoucí židle, musí splnit několik poměrně přísných bezpečnostních norem
06. srpna 2020 16:14 / kryzhov / Shutterstock.com
Některé děti samostatně sedí už od devátého měsíce, a proto je dobré být připraven a pořídit k jídelnímu stolu ještě jednu židli pro nejmenšího člena rodiny. Právě pro ty nejmenší jsou určeny takzvané rostoucí židle.

Jak název napovídá, rostoucí židle je židle, která roste. A stejně tak, jak rychle rostou naši nejmenší, tak s nimi roste i jejich židle. Rostoucí židle se dá totiž operativně nastavovat a prodlužovat tak, že svou velikostí bude vyhovovat nejen těm nejmenším, ale i dospělým. 

Co musí rostoucí židle splňovat

Aby mohla židle získat oficiální označení rostoucí židle, musí splnit několik poměrně přísných bezpečnostních norem. Žádné rostoucí židli by tedy nemělo chybět označení EN 14988 pro dětské vysoké židle, každá židle by samozřejmě měla mít jasně identifikovaného nejen výrobce, ale i distributora a měla by být opatřena návodem k použití v českém jazyce, kde budou přesně popsány pokyny k bezpečnému používání židle. Pokud tyto podmínky rostoucí židle splňovat nebude, její bezpečnost není zaručena. 

Nastavení rostoucích židlí

Samotná montáž rostoucí židle a její nastavení není technicky nic náročného, přesto je dobré při jejím montování zůstat obezřetný. Zvlášť jedná-li se o nastavení židle pro jednoroční dítě. Taková židle má totiž poměrně vysokou konstrukci, na níž je dítě posazeno v horní části. Těžiště židle je tak značně vysoko a díky tomu může být židle trochu vratká. Je proto důležité, aby židle měla dostatečně pevnou a stabilní základní konstrukci z pevného a kvalitního materiálu. 

Bezpečnostní prvky

Aby dítě v židli bylo bezpečně zajištěno, má každá rostoucí židle jídelní pultík, za kterým je dítě posazeno, a opěrku na záda. Ty tvoří základní ohraničení prostoru, z něhož by dítě nemělo vyklouznout. Pro větší bezpečí by měla mít židle i bezpečnostní popruh.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nedali na sebe dopustit a teď si nemohou přijít na jméno. Hůlka se chystá vrátit Zemanovi státní...

Styl

Kvašené potraviny mají výtečný vliv na naše zdraví. Sníží hladinu cukru v krvi a výrazně posílí...

Dům a zahrada

Jak správně usušit vlastní květiny na domácí květinový čaj