Rozdíly mezi kancelářskou židlí a křeslem

Kancelářské křeslo je považováno spíše za jakýsi módní doplněk do kanceláře
06. srpna 2020 10:48 / Thomas Dutour / Shutterstock.com
Na svých zádech rozhodně nešetřete. Pohodlné sezení je základ zdraví. Poškodit si páteř častým sezením v nesprávné poloze za prvé není nic příjemného, za druhé vám to může způsobit vážné zdravotní komplikace.

Jestliže máte ještě navíc nějaké sedavé zaměstnání, pohodlné křeslo je naprostý základ. Ale i když pořizujete nové křeslo například do obýváku nebo k počítači, vždy byste měli zvažovat k jakému účelu bude křeslo hlavně sloužit, kdo ho bude využívat a jak často na něm budete sedávat. 

Židle, nebo křesla?

Velmi často se setkáváme s tím, že se termíny kancelářská židle nebo kancelářské křeslo zaměňují a používají jako synonyma. Je mezi nimi ovšem podstatný rozdíl. 

Kancelářská židle

Termínem kancelářská židle se obvykle označuje židle, určená k dlouhodobému sezení a práci v kanceláři na plný úvazek. Kancelářské židle bývají většinou polohovatelné, mají dobrou ergonomii a jsou schopny kopírovat polohu vašeho těla a páteře tak, že sezení v nich je vždy pohodlné a preventivně předchází eventuálním zdravotním komplikacím a bolestem. Kvalitnější, ale zároveň pochopitelně i dražší, kancelářské židle mají různé možnosti nastavení mechanických kloubů u sedáku a opěrky zad, ale i opěrku hlavy nebo držáky na ruce. 

Kancelářské křeslo 

Na rozdíl od kancelářské židle, která je určená k pracovní činnosti v kanceláři a dlouhodobému několikahodinovému sezení, je kancelářské křeslo považováno spíše za jakýsi módní doplněk do kanceláře, který má být výrazem určitého vkusu a zároveň dopřát i větší komfort a luxus při relaxaci. Křeslo bývá zpravidla masivnější, často čalouněné nebo s koženým potahem a mělo by tedy sloužit spíš jako místo ke krátkému a pohodlnému odpočinku, případně jako místo pro posazení hostů, kde by se cítili komfortně. Křesla většinou nebývají polohovatelná, ale i tak zajistí komfortní sezení.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nedali na sebe dopustit a teď si nemohou přijít na jméno. Hůlka se chystá vrátit Zemanovi státní...

Styl

Kvašené potraviny mají výtečný vliv na naše zdraví. Sníží hladinu cukru v krvi a výrazně posílí...

Dům a zahrada

Jak správně usušit vlastní květiny na domácí květinový čaj