Rozdíly mezi kancelářskou židlí a křeslem

 Bydlení 
06. srpna 2020 10:48 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Kancelářské křeslo je považováno spíše za jakýsi módní doplněk do kanceláře Thomas Dutour / Shutterstock.com
Na svých zádech rozhodně nešetřete. Pohodlné sezení je základ zdraví. Poškodit si páteř častým sezením v nesprávné poloze za prvé není nic příjemného, za druhé vám to může způsobit vážné zdravotní komplikace.

Jestliže máte ještě navíc nějaké sedavé zaměstnání, pohodlné křeslo je naprostý základ. Ale i když pořizujete nové křeslo například do obýváku nebo k počítači, vždy byste měli zvažovat k jakému účelu bude křeslo hlavně sloužit, kdo ho bude využívat a jak často na něm budete sedávat. 

Židle, nebo křesla?

Velmi často se setkáváme s tím, že se termíny kancelářská židle nebo kancelářské křeslo zaměňují a používají jako synonyma. Je mezi nimi ovšem podstatný rozdíl. 

Kancelářská židle

Termínem kancelářská židle se obvykle označuje židle, určená k dlouhodobému sezení a práci v kanceláři na plný úvazek. Kancelářské židle bývají většinou polohovatelné, mají dobrou ergonomii a jsou schopny kopírovat polohu vašeho těla a páteře tak, že sezení v nich je vždy pohodlné a preventivně předchází eventuálním zdravotním komplikacím a bolestem. Kvalitnější, ale zároveň pochopitelně i dražší, kancelářské židle mají různé možnosti nastavení mechanických kloubů u sedáku a opěrky zad, ale i opěrku hlavy nebo držáky na ruce. 

Kancelářské křeslo 

Na rozdíl od kancelářské židle, která je určená k pracovní činnosti v kanceláři a dlouhodobému několikahodinovému sezení, je kancelářské křeslo považováno spíše za jakýsi módní doplněk do kanceláře, který má být výrazem určitého vkusu a zároveň dopřát i větší komfort a luxus při relaxaci. Křeslo bývá zpravidla masivnější, často čalouněné nebo s koženým potahem a mělo by tedy sloužit spíš jako místo ke krátkému a pohodlnému odpočinku, případně jako místo pro posazení hostů, kde by se cítili komfortně. Křesla většinou nebývají polohovatelná, ale i tak zajistí komfortní sezení.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tereza Maxová ukázala fešného syna Tobiase. Slavná modelka mu pomáhá do světa modelingu

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte