Tyčový vysavač – nouzovka nebo stálice domácnosti?

Možná váháte, zda si zvolit klasický vysavač s kabelem, nebo bateriový
30. června 2021 10:00 / pixabay.com
Tyčové vysavače jsou kompaktnější a jednodušší než klasické s hadicí na kolečkách, které musíte tahat za sebou. Dokáží je ale plnohodnotně nahradit, nebo jsou jen nouzovkou na chatu, či v případě že váš stálý vysavač vypoví službu?

Klasický tyčový vysavač je většinou levný, skladný a lehký. Nebývá vhodný pro větší koberce, se kterými si neumí mnohdy poradit. Často má funkci 2v1, kdy je klasický tyčový vysavač doplněný ještě malým příručním, který je geniální s nástavcem na zvířecí chlupy nebo na čalouněný nábytek. Samozřejmě nejsou všechny tyčové vysavače stejné, liší se od sebe nejen cenou, kvalitou, výkonem, ale také vybavením. Zatímco tedy jeden vysavač je opravdu jen nouzovka, u jiných modelů můžete získat kvalitního pomocníka k úklidu.

Vysavač s parním mopem

Některé tyčové vysavače obsahují také možnost čištění párou, tedy parní mop. Horká pára zvládne vyčistit cokoli, i mastnotu na kamnech či v troubě, čalounění v autě nebo kachličky v koupelně. Nicméně to vyžaduje trochu přípravy a šikovnosti, protože nestačí jen zastrčit vysavač do zásuvky a zapnout ho.

Obvykle musíte přidělat hlavici na páru, doplnit vodu, omývat mikrotenové hadříky a pak následně také po čištění vodu vylít a mop vyčistit. Ti zkušenější z vás už ale ví, že horké páře se v čištění nic nevyrovná.

Baterie nebo kabel?

Možná váháte, zda si zvolit klasický vysavač s kabelem, nebo bateriový. Obojí má své výhody i nevýhody. U vysavače s kabelem musíte hlídat, kam přívodní šňůra dostáhne, a pokud možno se o ni při vysávání nepřerazit, nebo neshodit nábytek.

U baterie sice máte volnost pohybu, na druhou stranu ale pokud baterii zapomenete dobít, asi moc prostoru neuklidíte. V tomto směru je dobrou vychytávkou ale například vysavač od společnosti Bosch, který nabízí vyměnitelnou baterii, a ještě ke všemu je univerzální s ostatními bateriemi v jeho výrobcích. Má-li tedy váš manžel akuvrtačku od Bosche, můžete mu uzmout baterii a v klidu vyluxovat.

Podle čeho ještě vybírat?

Třeba podle typu nádoby. Preferujete sáček, který vyjmete a vyhodíte, nebo dáváte přednost tomu, že vysypete nádobu do odpadkového koše a pokračujete v úklidu? Jak velký sací výkon potřebujete? Čím větší sací výkon, tím rychlejší kartáče a lepší čištění. Zvažte i, jak velkou nádobu na nečistoty potřebujete, abyste nemuseli v polovině uklízení čistit vysavač. To všechno jsou věci, které byste si měli promyslet před koupí vašeho tyčového vysavače. Tedy pokud chcete, aby z něj byl stálý člen vaší domácnosti a ne řešení v nouzi.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Legendární mim Jaroslav Čejka je na tom velmi špatně, už není skoro k poznání

Styl

Podzim bude ve znamení kožených bundiček. Každé postavě sluší jiný střih

Dům a zahrada

Návod, jak sušit a skladovat bylinky, aby vám vydržely dlouho čerstvé a neztrácely chuť a aroma