Poznejte krásy a zajímavosti Karlovarského kraje

 Cestování 
16. června 2021 13:17 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Karlovy Vary archiv
Plánujete dovolenou v západní části České republiky? Potom se vám jistě hodí několik praktických tipů na kouzelná místa, ať už půjde o památky nebo přírodní skvosty. V tomto směru budete cílit na Karlovarský kraj, který je proslulý jak filmovým festivalem, tak lázeňskými městy. Díky tomu může dovolená nabývat odlišných podob.

Karlovarský kraj a jeho skvosty

O pestrosti Karlovarského kraje vás určitě přesvědčí níže uvedené řádky. V nich se nejprve zaměříme na přírodní dominanty této oblasti. Tu tvoří primárně Krušné hory, takže zmínka rozhodně nesmí chybět o nejvyšším vrcholu zvaném Klínovec. To ovšem není všechno, co vám Karlovarský kraj nabízí.

• Manětínská oblast tmavé oblohy
• Doupovské hory
• Plešivec
• Rotavské varhany
• Jezero Michal
• Skalky skřítků


Zastávku si pochopitelně můžete udělat třeba u hradu Vildštejn, u rozhledny Háj u Aše nebo v Královské mincovně v Jáchymově. Možností je zkrátka více než dost.

Karlovy Vary si vás jednoduše podmaní

Když budete směřovat do Karlovarského kraje, rozhodně nesmíte vynechat návštěvu jednoho z nejznámějších lázeňských měst. Jsou to Karlovy Vary, kde na vás čeká hned několik kolonád. Při procházkách po nich spatříte jak unikátní architekturu staveb, tak podlehnete kouzlu tamní atmosféry.

• Mlýnská kolonáda
• Zámecká kolonáda
• Tržní kolonáda
• Sadová kolonáda
• Vřídelní kolonáda


Nejsou to ale jenom lázně, kam se můžete v Karlových Varech podívat. Zajímavá je například místní Galerie umění, Vyhlídka Karla IV., Motýlí dům, Obora sv. Linhart a rozhledna Diana.

Nezapomínejte ani na Mariánské Lázně

Karlovy Vary pochopitelně netvoří jediné lázeňské město v Karlovarském kraji. Mezi další populární patří Mariánské Lázně. Ne nadarmo byla celá tato oblast označena jako nejromantičtější destinace roku. Velký podíl na tom má především chráněná krajinná oblasti Slavkovský les. Ani v Mariánských Lázních se rozhodně nebudete nudit. Vaším cílem se může stát Zpívající fontána, Křížové prameny, Rudolfův pramen, Městské muzeum a tamní Geologický park.

Ať už si budete plánovat dovolenou v Karlovarském kraji nebo kdekoliv jinde v Čechách a ve světě, bude vám nápomocen cestovatelský portál Cklub.cz. Ten sdružuje přehledné informace a průvodce na jednom místě.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hailey Bieber promluvila o svém manželství. Modelka popírá, že ukradla Justina Biebera zpěvačce Seleně...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Americké letectvo se dočkalo nového obrovského tankeru KC-46, o kterém tvrdí, že ve vzduchu doslova změní...