Hledáte stavebnici pro děti? Podívejte se, co v dětském světě zrovna letí!

 Styl 
29. června 2021 10:30 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Skvělou zábavou pro děti, které rádi pracují rukama, bude stavění... pixabay.com
Ačkoliv je trh plný nových her a hraček, na horních příčkách se drží stále to stejné zboží. Máme pro vás tipy na nejoblíbenější stavebnice a další hračky, které děti nejen baví, ale také rozvíjí jejich představivost a podporují u nich vytrvalost a trpělivost. Věřte, že legendárním Merkurem, který si možná pamatujete z dětství i vy, ani dnes nic nepokazíte.

Stavebnicí a puzzlemi nadchnete malé i větší

Pokud hledáte hru, která má rozvinout dovednosti vašeho dítěte, je v první řadě důležité zaměřit se na jeho věk. Ti úplně nejmenší ocení dřevěné puzzle s oblíbeným motivem, i větší děti ale bude staré známé puzzle bavit – jen s jiným počtem dílků. Při skládání navíc potrénují paměť, pozornost i motoriku. Pro děti od roka půl je vhodná stavebnice Playmobil.

Její výhodou je zejména kompatibilita mezi jednotlivými sadami. Nejmenší děti ale ocení i klasické kostky, na kterých se mohou učit základní barvy, stavby věží nebo jednoduché počty. I Lego Duplo je pro svou velikost a barevné provedení ideální variantou, jak zabavit i rozvíjet nejmenší děti. Nekonečnou zábavu najdou zejména starší děti ve složitějších hrách. Třeba klasická stavebnice pro kluky, český Merkur, zaujme děti od šesti let, a to už po několikátou generaci. 

Pro tvořivé ručičky 

Skvělou zábavou pro děti, které rádi pracují rukama, bude stavění domků z reálných pálených cihliček. Takovou stavebnici nabízí Teifoc a určena je dětem od šesti let. Pomocí zednických miniaturních pomůcek, malty a cihel děti postaví třeba pohádkový hrad. Tahle hra bude bavit každého šikulu, kterého nenechá žádný válec či míchačka chladným. V podobné věkové kategorii najdete i elektronickou stavebnici Boffin, s jejíž pomocí se děti naučí zapojovat elektrické obvody.

Čtyřleté a starší děti zase zaujme Seva. Díky této známé stavebnici postaví vlastně cokoliv. Letadlo, traktor nebo dům. S pomocí  modrých kostiček a bílých spojovacích částí děti procvičí ruce a mluvit za ně bude jejich kreativní duch. Vedle při výběru ale nešlápnete ani se starým dobrým Legem. Díky možnostem kombinování všech kostiček a příslušenství nepřijde nic vniveč a každou hrou vznikne pod rukama vašeho dítka úplně nové dílo. 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tereza Maxová ukázala fešného syna Tobiase. Slavná modelka mu pomáhá do světa modelingu

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Čína uprostřed občanských nepokojů znovu chrastí zbraněmi. Má nové ponorkové střely, které doletí až...