5 věcí, které nesmí chybět v moderním pracovním koutě

 Hobby 
17. června 2021 08:22 / Komerční sdělení
📷
2 fotografie v galerii
Kromě základní techniky mějte při ruce také doplňky, které pravděpodobně využijete archiv klienta
Pracovní kout se netýká jen domácností, ve kterých žijí osoby využívající home office už roky. Kvůli pandemii byli nuceni pracovat z domova i ti, kterých se to dříve netýkalo. Víte, jak správně a ergonomicky zařídit pracovní kout, aby se vám v něm dobře a efektivně pracovalo?

Technika je důležitá

Krok číslo jedna? Nezapomeňte popřemýšlet, jakou techniku a přístroje potřebujete pro vykonávání své práce. Ve většině případů nestačí jen počítač či notebook, hodit se vám může bezdrátová klávesnice a myš, multifunkční tiskárna a kvalitní sluchátka. Zapomenout byste však neměli ani na kvalitní osvětlení, které je nezbytné v případě, že občas pracujete také ve večerních hodinách. Kromě základní techniky mějte při ruce také doplňky, které pravděpodobně využijete: náhradní baterie, toner do tiskárny a nabíjecí kabely s adaptéry nejen pro váš telefon.

TIP: Pozor na častou chybu při nákupu tonerů do tiskárny. Vybírejte vždy dle výrobce, náplň do tiskárny Canon musí pocházet od stejného výrobce, jedinou alternativou je pořízení kompatibilní náplně.

Správné sezení u počítače

Jak na správné sezení u počítače? No rozhodně se vyhněte práci z pohovky nebo od jídelního stolu. Hrozily by vám nepříjemné zdravotní komplikace a rušivé bolesti zad, které vám znesnadní život. Proto by v moderní pracovně neměla chybět židle v kombinaci s ideálně vysokým stolem. Židle či křeslo vám musí umožnit pohupování jako alespoň základní pohyb. Hodit se budou také područky a opěrka hlavy, abyste ulevili končetinám či krční páteři v případě potřeby. Investice do kvalitní ergonomické židle se vyplatí zejména tehdy, když u počítače trávíte několik hodin denně. Jen židle by však nestačila, pokud byste se do monitoru či notebooku dívali směrem dolů. Do monitoru se dívejte zpříma – a že vám to výška stolu neumožní? Pak se vybavte stojanem pod notebook či monitor, případě je můžete vypodložit knihami.

Nerušené zázemí

Tam, kde vás trápí nedostatek prostoru, abyste měli klid na práci, pomůže prvek, který vás oddělí od zbytku domácnosti. Pokud nemáte pracovnu, ale jen menší kout, bude se vám hodit dělicí detail. Vybírat lze nejen z atraktivních dělicích stěn – využít můžete také paravan, případně regál či knihovnu. I kus nábytku může nenápadně oddělit váš pracovní stůl od ostatních členů domácnosti tak, abyste cítili soukromí i klid potřebný pro práci.

 

 

Detaily, které zpříjemní práci

Když už jsme načali téma ergonomie, rozmazlete se trochu. Aby vaše práce byla co nejpohodlnější, nezapomeňte si pořídit gelové podložky pod předloktí a myš. Rozhodně je také důležité umístit zázemí pro práci tam, kde je dostatek denního světla. Pokud to není možné, nevyhnete se investici do umělého osvětlení, které by vám denní světlo mělo nahradit.

A poslední detail? Doplňte zeleň. Právě pokojové rostliny umožní očím odpočinek – a nejen to. Navíc povznesou estetičnost pracovního koutu na novou úroveň a bude se vám lépe pracovat. Proč? Protože i na vzhledu místa, ve kterém se chystáte odvést co nejlepší výkony, záleží!

Úložné prostory

A je tu posledních pár řádků, které vás dělí od dokonalé pracovny. Nebojte se navrhnout si vlastní systém úložných prostor. Budete tak mít organizovaně vše potřebné při ruce, aniž byste museli v domácnosti cokoli hledat. Když už si zařizujete moderní pracovní kout, tak naplno. Úložné kontejnery, boxy, košíky, regály, police, komody. Je jen na vás, jak si místo rozvrhnete, samozřejmě s ohledem na prostorové možnosti. Nakonec s trochou toho plánování vznikne místo, kde bude radost pracovat. Kdo ví, možná i tvořit seberealizaci mimo pracovní dobu.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tereza Maxová ukázala fešného syna Tobiase. Slavná modelka mu pomáhá do světa modelingu

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte