Jak vybrat spolehlivý sporák, který bude dlouho sloužit?

 Bydlení 
08. ledna 2021 23:27 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Bez sporáku si jen stěží představit pořádnou kuchyň {LightField Studios} / Shutterstock.com
Bez sporáku si jen stěží představit pořádnou kuchyň. Ulehčuje nám totiž přípravu jídla, a díky němu můžeme kulinářsky tvořit. Podle čeho byste měli vybírat sporák, aby byl kvalitní a vaření na něm bylo komfortní?

Typy sporáku

Zpravidla můžeme sporák najít ve třech základních variantách. Patří mezi ně:

1. Plynový sporák – ten má plynovou varnou desku i troubu. Výhodou je jeho nízká cena i provozní náklady, navíc je spolehlivý a vaření s ním je jednoduché díky rychlému ohřevu.

2. Elektrický sporák – má elektrickou varnou desku i troubu. Potěší snadnou údržbou, množstvím funkcí a programů. Zvolit můžete z několika varných desek – litinové, sklokeramické a indukční.

3. Kombinovaný sporák – jedná se o skvělou kombinaci spolehlivé plynové varné desky a elektrické trouby. Díky tomu získáte výhody snadného vaření společně s kvalitní troubou, ve které snadno upečete i složitější moučník.

Druhy elektrického sporáku

Jak už bylo zmíněno, elektrický sporák můžeme rozdělit do tří dalších podskupin. První typ má litinové plotýnky, jedná se o velmi starou metodu, hodí se tak spíše pro občasné vaření na chalupě. Litinové plotýnky totiž mají velmi špatnou regulaci teploty a vysoké provozovací náklady. Druhou možností je sklokeramický sporák, takováto deska se snadno udržuje a může nabídnout řadu užitečných funkcí. Poslední variantou je indukční sporák, ten je v posledních letech velmi oblíbený, poskytuje totiž mnoho funkcí za nízké energetické náklady.

Důležité parametry

Při výběru sporáku byste se měli držet pár základních parametrů. Tím prvním je energetická třída, tu naleznete na energetickém štítku, nejlepší je samozřejmě nejúspornější varianta s označením A. Jistě oceníte také dostatečnou velikost trouby, pro čtyřčlennou rodinu je ideální objem kolem 70 litrů. A jako poslední se dívejte na funkce sporáku. To už záleží na každém, co od tohoto spotřebiče očekává.

Ať už hledáte jakýkoliv typ sporáku, vybírat můžete z velkého množství opravdu moderních spotřebičů. Díky tomu si můžete vybrat sporák přesně na míru pro vaši kuchyň.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...