Proč si do domácnosti pořídit kombinovaný sporák?

 Bydlení 
08. ledna 2021 23:39 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Kombinovaný sporák spojuje v jednom zařízení to nejlepší ze dvou typů sporáků {Artazum} / Shutterstock.com
Oproti klasickému sporáku tento typ obsahuje v podstatě dva v jednom, kombinuje totiž funkce a výhody sporáku plynového s elektrickým. Díky tomu získáte skvělou funkčnost plynové varné desky, ovšem zároveň si budete moct užívat spolehlivé elektrické trouby.

Výhody kombinovaného sporáku

Kombinovaný sporák spojuje v jednom zařízení to nejlepší ze dvou typů sporáků. Varná deska má vysoký výkon, nemusíte tak zdlouhavě čekat, než se dostatečně zahřeje. Díky tomu bude vaření hračka. U plynových hořáků navíc můžete velmi jednoduše regulovat teplotu – a zcela si tak proces vaření přizpůsobit. Plynovou varnou desku skvěle doplní elektrická trouba, ta je totiž pro pečení mnohem příznivější díky tomu, že dokáže přesně nastavit teplotu. Navíc mají tyto sporáky mnohdy řadu doplňkových funkcí, které vám vaření usnadní.

Parametry

Ještě, než se rozhodnete pro výběr kombinovaného sporáku, je důležité vědět, jaké parametry nabízí. Jeho šířka je nejčastěji 50 cm, sehnat však můžete tento spotřebič i se šířkou 60 cm. Dalším důležitým údajem je vnitřní objem elektrické trouby. Tu byste měli vybírat podle toho, pro kolik lidí a jak často v ní budete připravovat jídlo. Pro dvě osoby stačí trouba o velikosti do 43 litrů, pokud však vaše domácnost čítá více lidí, je lepší pořizovat trouby s objemem kolem 40 až 70 litrů. Pokud potřebujete v troubě připravit jídlo pro více než 4 lidi, měli byste volit objem ještě větší.

Vybavení

Každý kvalitní sporák by měl mít pro pohodlné užívání základní vybavení. Důležité jsou pojistky plynových hořáků, které brání úniku plynu. Kromě toho se může hodit také elektrické zapalování, abyste nemuseli plamen vytvářet ručně zapalovačem. Praktickým prvkem je také příklop, ten ukryje plynové hořáky a vznikne tak další odkládací prostor. U trouby je důležité, aby měla vícevrstvé sklo dvířek, aby teplo zbytečně neunikalo. Dále už však záleží jen na vás, jaké všechny funkce od trouby požadujete.

Kombinovaný sporák je skvělým pomocníkem do každé kuchyně, snoubí se v něm to nejlepší z moderních spotřebičů ke komfortní přípravě pokrmů.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...