Jaké jsou druhy kuchyňských digestoří?

 Bydlení 
08. ledna 2021 23:37 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Digestoř by neměla chybět v žádné kuchyni {Oleg Chernyavsky} / Shutterstock.com
Digestoř by neměla chybět v žádné kuchyni, a to z několika jednoduchých důvodů. Při vaření eliminuje nejenom pachy, ale také páru ucházející z hrnců. Tím významně snižuje možnost, že vaše kuchyně navlhne, a tím pádem se vám v ní začnou tvořit plísně. Což v těch horších případech končí kompletní rekonstrukcí kuchyně.

Podstavné digestoře

Výhodou podstavné digestoře je snadná instalace a následná deinstalace. Jsou kompaktní, tudíž je můžete jednoduše instalovat nad sporák. Díky těmto výhodám se skvěle hodí do menších kuchyní. A další významnou výhodou je jejich cenová dostupnost.

Komínové digestoře

Jedná se o nejběžnější a nejoblíbenější typ digestoří. Jak již název napovídá, vzduch je odsáván do komínu nebo ven díky ventilaci, tudíž je tento typ digestoře nejefektivnější. Nemusíte se bát, že by se vám pára usazovala v kuchyni. Nijak nenaruší koncepci ani vzhled kuchyně, jelikož se umisťují na zeď mezi závěsné skříňky, takže jsou i zajímavé na pohled.

Ostrůvkové digestoře

Tyhle vysoce moderní a designové digestoře jsou vhodné, jak už název napovídá, do kuchyně s ostrůvkem. Pokud máte právě varnou desku na ostrůvku, je pro vás tento typ digestoře vhodná volba. Hlavní rozdíl od ostatních digestoří je ten, že se neinstaluje na zeď, ale na volno v prostoru. Nicméně se jedná o klasický druh komínové digestoře. Je vhodná do větších kuchyní.

Vestavné digestoře

Vestavné digestoře nijak nenaruší vzhled vaší kuchyně, jelikož jsou přímo zabudovány do kuchyňské linky. Díky své vysoké výkonnosti se skvěle hodí do středně velkých a velkých kuchyní. Jelikož je ale přímo zabudovaná, musíte s dát pozor na výběr přesných rozměrů.
Je třeba ale také myslet na to, jak vysoko svoji digestoř umístíte. Ideální mezera, která by měla mezi sporákem a digestoří vzniknout, je 75 cm od plynového hořáku a 65 cm od varných desek.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...