Tipy, jak snížit vlhkost v domácnosti

 Bydlení 
20. února 2021 16:53 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Nadměrná vlhkost může být důvodem vzniku plísní Beatriz Vera/Shutterstock.com
Nadměrná vlhkost může být důvodem vzniku plísní. Proto je lépe se zaměřit na prevenci, než pak řešit problémy. Nejedna domácnost se potýká s nadměrnou vlhkostí. Důvodů, které způsobují vlhkost existuje nespočet, pokud však potřebujete situaci řešit ihned, přinášíme pár užitečných tipů.

Změňte některé návyky 

Zmírnit vlhkost v domácnosti lze i tím, že budete při vaření používat pokličky a pouštět digestoř a během vaření i průběžně větrat. Aby se pára z vaření nedržela v domácnosti. Rovněž je vhodné prádlo sušit venku, pokud to není možné, pořiďte si odvlhčovač prádla. 

Pravidelné větrání 

Snažte se během dne pravidelně větrat. Především kuchyni a koupelnu. Do koupelny si pořiďte ventilaci a v kuchyni investujte do kvalitní digestoře. 

Stelivo pro kočky

Pokud máte doma kočku, můžete stelivo pro kočky využít i ke snížení vlhkosti. Bezvadně totiž vlhkost absorbuje. Pokud máte tedy například v koupelně hodně vysokou vlhkost, nasypte do plátěného pytlíku stelivo a umístěte někam, kde nebude kazit dojem. Totéž lze udělat kdekoli v domě. Kočkolit vložte do prodyšného materiálu či plastového sítka. Hojně se tento trik využívá na chalupách. 

Pohlcovač vlhkosti 

Odvlhčovačů nebo také pohlcovačů vlhkosti dnes existuje nepřeberné množství. Před nákupem se zaměřte nejen na vzhled, ale i další parametry, podle toho, jak velkou oblast chcete pokrýt. Potřebujete odvlhčit jednu nebo více místností? Jak velkou plochu má daná místnost? Zjistěte také hlučnost přístroje, možnost ovládání, nastavení. Mimo to je možné pořídit pohlcovač vlhkosti a čističku ovzduší v jednom. 

Pokojové rostliny

Některé pokojové rostliny vlhkost ovzduší zvyšují a jiné naopak zase snižují. Pokud potřebujete vzdušnou vlhkost snížit, zkuste si pořídit rostliny, které budou na tom profitovat. Jsou to břečťan, různé kapradiny, ale i palmy. 

Tablety jako odvlhčovače vzduchu 

Jednoduchou a finančně poměrně nenáročnou možností jsou i tablety, které pohlcují vlhkost. Tablety mohou být obyčejné (bez vůně) nebo dokonce aromatické. Třeba s vůni levandule, lučního kvítí, růže a další. Tablety z aktivních krystalů se pyšní silnými absorpčními účinky. Zamezují srážení vlhkosti, a tak brání vzniku plísní a s tím i vzniku alergií. Umísťují se především tam, kde je problém s vlhkostí největší. Často jsou to kouty místností, toalety, koupelny nebo okenní parapety (rosení oken). 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...