Nová zelená úsporám letos končí. Víte, na co ji lze využít?

 Bydlení 
19. února 2021 12:30 / Komerční sdělení
📷
3 fotografie v galerii
Účelem projektu je snížit energetickou náročnost budov a zvýšit úspory domácností archiv klienta
Platnost programu Nová zelená úsporám se blíží ke svému konci. Nevěšte však hlavu! Až do posledního prosincového dne roku 2021 máte čas podat svou vlastní žádost o dotaci. Zjistěte, na co všechno můžete získat příspěvek od státu.

O programu Nová zelená úsporám jste už určitě slyšeli. V roce 2018 vypsalo Ministerstvo životního prostředí už třetí kolo pro získání dotací. Účelem projektu je snížit energetickou náročnost budov a zvýšit úspory domácností. Za jakých okolností však máte nárok na dotaci?

Dotace se vztahuje na stavbu či rekonstrukci

Pokud stavíte či rekonstruujete dům, zateplujete, vyměňujete okna a dveře nebo instalujete rekuperační systém, rozhodně si zažádejte o dotaci tohoto programu. Zelená úsporám v oblasti podpory A se vztahuje na všechny tyto úkony:

  • zateplení obvodových stěn, střechy, stropu a podlah,
  • výměnu oken a dveří,
  • odborný posudek a technický dozor,
  • zelené střechy,
  • využití tepla z odpadních vod,
  • venkovní stínicí techniku.

Myslete dopředu a využijte co nejvíce

K samotnému zateplení je výhodné využít rovnou i dotace na instalaci venkovní stínicí techniky. Do tohoto programu spadá například i produkty značky Minirol. Máte tak možnost získat finanční podporu na předokenní rolety nebo screenové clony. U typu rolet s ručním ovládáním dosáhnete na příspěvek 500 Kč/m2 stíněné plochy okna. Pokud si zvolíte spíše inteligentní automatické ovládání, podpůrná částka se zvyšuje na 1 000 Kč/m2.

Ušetřete až polovinu výdajů

Dotací výrazně ušetříte náklady – dohromady můžete dosáhnout až na 50 % částky z celkových výdajů, tedy až 550 000 korun. A to už je pořádný balík! Žádost o dotaci si podejte i v případě, že teprve plánujete některou z těchto oprav a úprav, nebo už jste ji absolvovali.
 
Nevíte, jak si o dotaci zažádat? Nebojte se, není na tom nic těžkého. Všechny důležité informace najdete na webových stránkách Nová zelená úsporám.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Tech

Rusko chce mít nový jaderný bombardér už za dva roky. Nejspíš ale nebude mít vůbec žádný