Jak ochladit bydlení?

 Bydlení 
10. května 2021 09:23 / Komerční sdělení
📷
3 fotografie v galerii
Mobilní klimatizace do bytu gavri.cz
Jak v létě ochladit byt a vytvořit v něm příjemný prostor? Kolik mohou moderní řešení stát a jaké jsou výhody a nevýhody domácích metod?

Chlazení větráním 

Nejlevnějším způsobem ventilace je otevření oken na dvou protilehlých stranách bytu. Pak musíte dávat pozor, aby okna nebouchla kvůli větru. Kvůli tlakovému rozdílu uvnitř a venku vzduch cirkuluje a nahrazuje se čerstvým vzduchem. Jak ochladit byt, když okna směřují pouze na jednu stranu? Pak pomohou dveře do chodby. Při jejich otevírání pamatujte na bezpečnost. V blízkosti dveří lze instalovat diskrétní snímač pohybu, který vás upozorní zvukem, jakmile někdo překročí práh domu. Výhodou je efektivní výměna vzduchu. Nevýhodou jsou možné alergeny poletující ve vyměněném vzduchu.

Žaluzie a závěsy uvnitř bytu 

Chcete-li omezit ohřev vzduchu v místnostech, zakryjte během dne okna roletami. Nejlepší je, když jsou vyrobeny ze silnější dvouvrstvé tkaniny. Nejjednodušší žaluzie ze syntetické látky jsou k oknu připevněny speciálními háčky na lepení. Klasické žaluzie chrání interiér před slunečními paprsky, ale ne před horkem. Sklo okenních tabulí akumuluje sluneční teplo a bohužel ho rychle uvolňuje do místnosti. Výhodou je jednoduchá montáž, efektivní zakrytí okna. Nevýhody jsou blednutí látek vlivem slunce, problematické čištění. 

Klimatizace

Toto je nejběžnější způsob chlazení místností v kancelářích, na veřejných místech a v obchodech. Účinek mobilní klimatizace do bytu je okamžitý, ale má své stinné stránky. Citliví lidé mohou pociťovat nepohodlí kvůli příliš chladnému vzduchu přiváděnému v místech. Výhody jsou: přenosná klimatizace vymění vzduch, navíc jej udržuje v optimální vlhkosti. Nevýhody: energeticky náročné řešení a je nutná pravidelná údržba. 

Ventilátor 

Aby se ochladil byt, často se volí snadno použitelný ventilátor nebo vzduchové oběhové čerpadlo pro domy nebo byty, běžně známé jako větrák. Stojanový ventilátor jednoduše zapojíte a můžete si jej umístit kam potřebujete. Výhody jsou: rychlá a snadná montáž, nízké pořizovací náklady. Nevýhody: nutná pravidelná údržba. 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...