Jak odstranit zápach z lednice?

 Bydlení 
29. září 2021 09:20 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Zápach z lednice nemusí vždy nezbytně znamenat zkažené potraviny Depostiphotos
Také vás obklopí nevábný odér ve chvíli, kdy otevřete dveře lednice – a to v ní ani nemáte syrečky? Poradíme vám, jak se zápachu z lednice zbavit jen s tím, co máte doma.

Proč vaše lednička páchne?

Zápach z lednice nemusí vždy nezbytně znamenat zkažené potraviny, ale také třeba jen maso pro psa, aromatický sýr, nebo jenom obyčejný ucpaný odtokový kanálek v lednici. K tomu nepotřebujete drahé prostředky proti zápachu, mnohdy stačí použít jen to, co máte doma.

V první řadě najděte pachatele – neboli potravinu, kvůli které vaše lednice zrovna nevoní. Pokud si nejste jisti, že je to nějakou konkrétní potravinou, první věc, se kterou byste měli začít, je úklid vaší lednice. Ledničku vypněte a vyčistěte všechny zásuvky a poličky. Ideálně vlhkým hadříkem s octem, citronem nebo jedlou sodou. Ucpaný odtokový kanálek můžete prošťouchnout obyčejnou špejlí. Nevracejte vlhké police a zásuvky do ledničky, dokud nejsou úplně suché. Mimochodem, tento úklid byste měli dělat minimálně jednou měsíčně, zbavíte se tak bakterií, které se ve vlhkém prostředí rády množí.

Zahajte preventivní útok

Zkontrolujte obaly všech potravin, a pokud to jde, dejte je do uzavíratelných krabiček. To platí zejména pro maso, sýry, bylinky a třeba i pro česnek, pokud jej v lednici skladujete. Už jen tyto kroky by měly stačit k tomu, aby vaše lednice byla zase hezky voňavá. Co když to ale nestačí? Pak je třeba nasadit pohlcovače pachů.

Co zlikviduje zápach v lednici?

Můžete sáhnout po pohlcovačích pachů, které najdete obvykle v drogerii, Dá se to ale zařídit i elegantněji se surovinami, které máte doma. Jedním z přirozených pohlcovačů pachů je mletá káva, která na talířku v lednici odvede spolehlivě svou práci. Nemáte mleté kafe? Nevadí, třeba se u vás doma najde jedlá soda nebo prášek do pečiva. A pokud nepečete, prostě jen rozkrojte jablko nebo citron, případně nastrouhejte pomerančovou kůru. Málo se ví, pachy pohlcuje také třeba ráže, vydlabaný citron naplněný solí anebo obyčejná sklenička s octem. Pokud ale nesnášíte dobře vůni octa, doporučujeme sáhnout po některém z jiných přirozených pohlcovačů zápachu.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...