Rezidence U Sv. Štěpána: Nové byty s nádechem gotiky

 Bydlení 
14. ledna 2022 16:32 / Komerční sdělení
📷
5 fotografií v galerii
Rezidence U Sv. Štěpána PSN
Historické srdce Prahy jen výjimečně dává příležitost pro moderní bydlení. Nyní takovou příležitost přináší společnost PSN v projektu Rezidence U Sv. Štěpána. Citlivá rekonstrukce obnovuje historickou krásu domu, aby ji s využitím nových materiálů a postupů povýšila na komfortní bydlení v nejvyšších standardech 21. století. Nabízí nové byty s nádechem gotiky, v prestižní lokalitě Nového Města, zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO.

Ve víru staletí

Přestože se místo během staletí zásadně proměnilo, původní osadu zvanou Rybníček dodnes připomínají názvy zdejších ulic V Tůních nebo Na Rybníčku. Právě v ulici Na Rybníčku jsou nyní dostupné nové byty v aktuálním rezidenčním projektu společnosti PSN. Necelých deset minut od Václavského náměstí, v nitru bijícího srdce Prahy panuje překvapivý klid. Rezidence U Sv. Štěpána je zasazená na místě posvátných vodních pramenů. Její nejstarší části nesou zdivo původní gotické kaple Všech svatých ze 14. století.

Magie místa tady překonala celá staletí, dodnes ji ztvárňuje románská rotunda svatého Longina z počátku 12. století. Magické genius loci dodává také neobyčejnou atmosféru bytům rezidence, odkazující názvem na prvomučedníka Štěpána. Snoubí gotickou majestátnost s noblesou renesance a elegancí klasicistního stylu. Klasicismus definuje návrh stavitele Alexandra Hellmicha, dle kterého nárožní soubor tří měšťanských domů vznikl v polovině 19. století. Přestavba podle plánů Josefa Blechy z roku 1881 je pak doplnila o novorenesanční prvky. Jeden z domů dostal novorenesanční fasádu, která ho zdobí dodnes.

Nové byty na Novém Městě pražském

Po důmyslné rekonstrukci v režii PSN nabídne Rezidence U Sv. Štěpána celkem 31 moderních bytů a 11 ubytovacích jednotek o dispozicích 1+kk až 4+kk ve standardu Fit Out. Několik bytů s výhledem do vnitrobloku obohatí lodžie nebo balkony. Obyvatelé budou mít k ruce i praktické sklepy nebo podzemní parkovací zakladač pro 7 vozidel. Realizační práce startují s novým rokem, prodej bytů byl již zahájen.

Vyberete si svůj nový byt na Novém Městě pražském? Rezidence U Sv. Štěpána je neopakovatelnou příležitostí.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum