Nezapomněli jste na něco? Je váš domov opravdu bezpečný?

 Bydlení 
29. září 2021 09:26 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
V poslední době se těší vyšší oblíbenosti detektory kouře a tepla Depositphotos
Pocit bezpečí patří mezi to nejdůležitější, co byste měli pociťovat. Jen pozor, aby tento pocit nebyl falešný, protože spousta lidí neustále opomíná zcela základní věci. Mezi ně dnes patří i detektory oxidu uhličitého, které by měly být základním vybavením každé domácnosti.

Co řešit CO nebo CO2

Správná odpověď je obojí, oba tyto plyny mají nepříznivé účinky na lidské zdraví a je tak vhodné sledovat jejich koncentraci. Vhodné je tedy doma či na pracovišti mít jak detektor CO2, tak i velmi důležité detektory CO.

CO2

Oxid uhličitý se běžně nachází ve vzduchu, jeho zvýšená koncentrace však způsobuje lidem problémy se soustředěním, malátnost, únavu. V případě dlouhodobého vystavení jeho vysoké koncentraci pak přichází bolesti hlavy a nevolnost.

CO

Nebezpečnější je pak oxid uhelnatý, který se uvolňuje při nedokonalém spalování. Jeho vysoká koncentrace způsobuje u lidí schopnost přenášení kyslíku v krvi a může vést i k zástavě srdce.

Kombinovaný detektor je ideálním řešením

Oba výše zmíněné plyny nemají žádnou typickou chuť či vůni, takže vás před nimi tělo včas nevaruje. Nejlepším možným řešením je pořízení kombinovaného detektoru, který varuje uživatele před zvýšenou koncentrací obou plynů. V případě zvýšeného CO2, stačí zpravidla pořádně vyvětrat, protože CO2 uvolňují při fotosyntéze rostliny a samozřejmě jej vydechujeme i my.

Jestliže detektor naměří vyšší hodnoty CO, je rovněž na místě otevřít všechna okna. Pokud však neznáte příčinu této zvýšené koncentrace je vhodné opustit prostor a kontaktovat hasiče, kteří naleznou příčinu. Nejen v České republice neustále umírají lidé na otravu oxidem uhelnatým, myslete na zdraví vás a vašich blízkých.

Na co ještě nezapomenout?

V poslední době se již naštěstí těší vyšší oblíbenosti detektory kouře a tepla, která mají za primární úkol upozornit vás na požár. Díky těmto detektorům bývají následky požárů méně závažné, protože se je často podaří uhasit domácím hasícím přístrojem, ale také z důvodu, že jsou dříve přivoláni hasiči. Můžete tak předejít nejen výrazným škodám na majetku, ale hlavně ochráníte své zdraví, protože získáte čas na opuštění domu nebo bytu.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu