Vytvořte si vánoční dekorace v přírodním stylu

 Bydlení 
04. listopadu 2021 14:57 / Komerční sdělení
📷
2 fotografie v galerii
Jednoduché a efektní dekorace si vyrobíte i sami anastasiyaand / Shutterstock.com
Dáváte přednost přírodním dekoracím a máte rádi tvoření? V tom případě pro vás máme několik tipů na krásné vánoční věnce a další dekorace z přírodních materiálů. A zvládnete je vyrobit i doma.

Vánoce se blíží a byla by škoda domovu nevdechnout trochu té slavnostní atmosféry. Pokud jste se letos rozhodli, že si pro inspiraci skočíte do přírody, máme pro vás hned několik tipů, jak si takové přírodní dekorace na Vánoce vytvořit. U tvoření se rovnou naladíte na tu správnou vánoční notu, což by se vám při běhání po obchodech povedlo jen stěží. Letos neřešte, kde koupit vánoční dekorace, pojďte si vyrobit vlastní. 

Minimalistický vánoční věnec

Vánoční věnec na dveře i na stůl můžete vyrobit klidne jen z větviček jehličnanů. Skvěle vypadá například stříbrný smrček, ale i ten klasický vypadá moc hezky. Jako základ takového věnce poslouží slaměný nebo polystyrenový kruh, na který pomocí drátku postupně přivazujete větvičky. Aby vám nekoukal zpod jehličí drát, přikládejte větvičky tak, aby jejich špičky vždy drát z předchozí vrstvy překryly. Jakmile nebude prosvítat podklad ani drát, máte hotovo.

Vánoční věnec bez jehličí

Jehličí sice nádherně voní, ale toho nepořádku z něj je také poměrně hodně. Pokud chcete věnec, který vám nebude opadávat, ale přesto nedáte dopustit na přírodní dekorace, máme řešení. Vybavte se tavnou pistolí a vydejte se na sběr materiálu do přírody. Jako základ pro věnec poslouží šišky, ořechy i třeba cesmína.

Adventní věnec snadno a rychle

Pletení věnců není vaše silná stránka? Adventní věnec si můžete vyrobit i s menší dávkou zručnosti. Stačí na dekorativní talířek připevnit čtyři svíčky, ideálně tak, že kápnete horký vosk na talířek a svíčky do něj přimáčknete. Okolí svíček pak jen dozdobte větvičkami, šiškami, sušenými plátky citrusů, skořicí a dalšími dekoracemi, které se vám líbí. Jen pozor, ať vrstva není moc vysoká a při zapalování svíček nehrozí vzplanutí.

Skleněné vánoční koule inspirované přírodou

Jestli si nepotrpíte na přehnaně barevné ozdoby, pořiďte si průhledné. Ty mohou být skleněné, nebo případně i z plastu, který je přeci jen odolnější. Prázdné je ovšem nenechávejte. Dovnitř dejte větvičky, malé šišky mech, různé bobule i další přírodní materiály podle vaše vkusu. Takto decentní dekorace vypadají skvěle ve skandinávském i rustikálním stylu bydlení.

Jednoduché a efektní dekorace z šišek

Stačí zajít do lesa a hned máte dekoračního materiálu víc než dost. Šišky jsou ke tvoření vánoční výzdoby naprosto ideální. Buď je můžete nechat v jejich přírodní podobě a jen do nich zašroubovat nebo přilepit očka, kterými provléknete stuhu na zavěšení, nebo je případně můžete nasprejovat bílým, stříbrným nebo zlatým sprejem. Skvěle vypadají nejen na stromečku, ale i jako dekorace v míse, do které přidáte vlašáky, skořici nebo třeba sušené plátky pomeranče.

Spousta takových dekorací (kromě těch jehličnatých) navíc vydrží víc než jednu sezónu, takže je po sezóně dobře zabalte, ať je další rok můžete použít znovu. 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu