BackYard Dejvice: Neopakovatelná příležitost bydlet tam, kde je každý den perfektní

 Bydlení 
23. listopadu 2021 11:24 / Komerční sdělení
📷
8 fotografií v galerii
BackYard Dejvice PSN
Luxusní vilová čtvrť Hanspaulka a Baba, impozantní prvorepublikové domy, ale i ukázka povedené interpretace reprezentativního socialistického realismu kolem Vítězného náměstí. To je architektura Dejvic, která z nich i díky monumentálnímu urbanistickému plánu Antonína Engela dělá výstavní pražskou čtvrť. Velkolepá výstavba Dejvic začala ve 20. letech minulého století, Engelovy plány se zhmotňovaly v průběhu celého století a realizují se dodnes. Stále se rozrůstá dejvický kampus, který zahrnuje ně

Lokalita vědy a vzdělávání

Prestižní rezidenční oblast dělají z Dejvic také stylové podniky, kavárny, restaurace, kluby a butiky. V Dejvicích nechybí zábava, kultura, sportovně-relaxační místa, ani příjemná zeleň a přírodní krásy, které skýtá nedaleký park Stromovka a údolí Divoké Šárky. Primárně jsou však Dejvice lokalitou vědy a vzdělávání. Sídlí tady České vysoké učení technické, Vysoká škola chemicko-technologická, Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy nebo Ústav organické chemie a biochemie AV ČR. Národní technická knihovna, jeden z nejnovějších stavebních přírůstků dejvického kampusu, je největší knihovnou technické literatury v České republice. 

Národní technická knihovna je situována v srdci kampusu, který protíná ulice s příhodným názvem Studentská. Právě na Studentské je situován i projekt BackYard Dejvice, jen asi dvě minuty chůze od Vítězného náměstí. Architekti společnosti PSN se přitom pro inspiraci vydali až do Velké Británie, která je domovem těch nejprestižnějších univerzit světa.

BackYard Dejvice

BackYard Dejvice reprezentuje dynamiku života ve městě a současně skýtá i tolik potřebné poklidné zázemí. Puristická architektura je provázaná s náladou zeleného vnitrobloku, který nabízí grill zónu, místa pro piknik a posezení s přáteli, stejně jako prostor pro individuální relax. Obyvatelům domu je k dispozici také kolárna. Precizně zrekonstruované schodiště doplňuje prosklený venkovní výtah. Ze čtyřiceti exkluzivních bytů o rozměrech od 13,9 m2 do 52 m2 a dispozicích 1+kk až 2+kk si můžete vybrat ten svůj na webu projektu tady. 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum