Komody postupně nahrazují skříně v mnoha prostorech

 Bydlení 
27. června 2022 09:25 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Nejen komoda sama o sobě se může stát výrazným prvkem depositphotos.com
Naštěstí jsou již minulé doby, kdy se lidé snažili za každou cenu využít veškerý prostor od stěny po strop nějakou vysokou skříní. Radost to udělalo nejen bytovým designérům, ale i obyvatelům těchto domácností, protože jejich interiér najednou působí přívětivějším a vzdušnějším dojmem. Navíc správně zvolená komoda může být více než jen praktický kousek nábytku. Hravě se totiž může stát i pěkným designovým doplňkem.

Jak udělat z komody módní interiérový doplněk?

Základem je samozřejmě správná volba barvy komody, která bude ladit s interiérem. Aby však nepůsobil váš interiér fádně a nudně, je komoda skvělý prostředek k vytvoření působivého kontrastu. Případně můžete zvolit komody v neotřelých dekorech, které sice mají jednoduché a elegantní linie, ale svým barevným provedením zcela změní dosavadní atmosféru pokoje. Velmi populární jsou v tomto ohledu komody s industriálními prvky.

Nejen komoda sama o sobě se může stát výrazným prvkem, někdy jí můžete pomoci umístěním správných dekorací na její horní odkládací plochu. Ať už se bude jednat o designovou lampu, oblíbenou květinu, upomínkové předměty nebo rodinné fotografie. Právě tyto detaily totiž často utváří domov.

Proč jsou komody tak populární?

Kromě toho, že vám komody poskytnou další úložný prostor, aniž by příliš ubrali interiéru na jeho vzdušnosti, jsou komody oblíbené především pro jejich univerzálnost. Skvěle se hodí do obývacích pokojů, ložnic, pracoven, vstupních chodeb, ale i dětských pokojů. Stačí jen vybrat správný rozměr a typ komody.

Na co si dát pozor u rozměrů komody?

Výška a délka patří mezi nejčastěji zadávané filtry při výběru správné komody, což znamená, že podstatná část lidí zapomíná zvážit i její potřebnou hloubku. Přitom jsou zde velmi razantní rozdíly. Můžete si zvolit mělkou komodu vhodnou na ukládání drobných předmětů nebo hlubší verzi, kterou si lidé oblíbily pro ukládání oblečení, společenských her a mnoho dalšího. Rozdíly v hloubce komod mohou dosahovat i více než 10 cm.

Jaké jsou typy komod?

Komody se většinou rozdělují na 5 základních typů, a to šuplíkové, komody s dvířky, výklopné komody, košíkové komody nebo nejpraktičtější kombinované komody. Každý z těchto modelů má samozřejmě své výhody a nevýhody a je tak vhodné se před jejich nákupem pořádně zamyslet, co vlastně od komody očekáváte.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít