Rozmazlete se nákupem nové postele: Víme, na co při výběru nezapomenout

 Bydlení 
04. listopadu 2022 21:59 / Komerční sdělení
📷
2 fotografie v galerii
Jak si vybrat tu nejlepší postel a podle čeho vybírat vhodné přikrývky a polštáře? Mariia Korneeva / Shutterstock.com
Dostatečný a kvalitní spánek je nezbytnou součástí života každého z nás. Díky spánku v ideálních podmínkách a na pohodlné posteli jsme schopni během dne normálně fungovat a vykonávat svou práci na sto procent. 

Pokud se v noci neustále budíte, protože se propadáte do matrace, do zad vás tlačí postelový rošt a bolí vás za krkem z nevhodně zvoleného polštáře, je načase pořídit si novou postel. Jak si vybrat tu nejlepší postel a podle čeho vybírat vhodné přikrývky a polštáře?

Kvalitní postel do malých prostor

Bydlíte v garsonce nebo podobně malém bytě, kde řešíte každý centimetr? Do takových interiérů se skvěle hodí originální a chytře řešená sklápěcí postel - během dne o její přítomnosti v místnosti nevíte a sklápíte ji pouze na spaní. Toho, že je postel nepohodlná, se bát ale vůbec nemusíte. Sklápěcí postel vám nabídne pohodlí a příjemný spánek na kvalitním roštu i matraci.

Ideální postel pro páry, které milují pohodlí

Páry, které nedají dopustit na společné usínání, rozhodně musí vsadit na velké lůžka. Manželská postel nabízí pohodlí i dostatek prostoru pro oba. Páry tak mohou usínat ve vzájemném objetí, ale také zády k sobě, na zádech či se zvířecími mazlíčky u nohou. Do manželské postele se zkrátka pohodlně vejde i celá rodina, ale i přesto bude mít každý člen dostatek místa.

Pohodlí pro jednoho na lůžku a půl

Ale ani jednotlivci, kteří rádi usínají ve své vlastní posteli a potrpí si na dostatek místa kolem sebe, nepřijdou zkrátka. Pro ně je totiž nejvhodnější variantou postel o šířce 140 cm. Jedná se totiž o lůžko a půl a pro ty z vás, kteří se rádi v posteli roztahujete, dopřáváte si víkendové snídaně v peřinách a postel je vaším oblíbeným místem, je tento rozměr tím nejvhodnějším.

Aby se vám spalo jako v bavlnce po celý rok

Aby byl váš spánek skutečně ničím nerušený, pohodlný a příjemný, nezapomínejte ani na volbu vhodných přikrývek, polštářů a ložního prádla. Spíte rádi v teple? Udělejte si radost teplou přikrývkou, co vás zahřeje po celou noc. Polštáře vybírejte s ohledem na své zdraví a polohu, ve které nejčastěji usínáte. Vysoký komfort nabízí speciální oválné polštáře, ale výborně poslouží i polštáře kulaté, klasické čtvercové a obdélníkové. Co se ložního prádla týká, musí být hlavně prodyšné, příjemné na dotyk a samozřejmě musí odpovídat rozměrům přikrývky a polštáře.

Užívejte si každý noc kvalitní a ničím nerušený spánek. Investujte do kvalitní postele s neméně kvalitním roštem a matrací. Provedení postele přizpůsobte prostorům, ve kterých usínáte a rozhodně nepodceňujte ani volbu vhodných přikrývek, polštářů a ložního povlečení. Všechny tyto faktory totiž mají vliv na kvalitu vašeho spánku.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet