Maximální komfort při vytápění? Automatický kotel se zásobníkem pelet to jistí

 Bydlení 
28. června 2023 07:35 / Komerční sdělení
📷
3 fotografie v galerii
Pelety jsou moderním palivem Shutterstock
Když máte dům, jsou pro vás náklady na bydlení jedny z nejvyšších měsíčních výdajů. Jak to udělat, aby vás vytápění a teplá voda stály co nejméně? Odpovědí může být moderní automatický kotel, který spaluje pelety. Známe všechny jeho výhody.

Možná pro vás představa přikládání do kotle není moc lákavá. Přitom moderní automatické kotle na tuhá paliva se zásobníkem nabízejí velmi komfortní provoz, u kterého se nemusíte o spoustu věcí vůbec starat. Můžete zapomenout na pravidelné přikládání, aby oheň nevyhasl. Kotel s automatickým přikládáním se o to postará sám – ve správný čas a správném množství dopraví palivo na rošt hořáku.

Vyberte velikost zásobníku podle svých potřeb

Když kotel sám dávkuje a doplňuje pelety, jaké činnosti zůstanou na majiteli? Jde pouze o doplňování zásobníku paliva. Podle jeho objemu stačí jednou za několik dnů dosypat novou dávku a poté je zase na dlouhý čas vystaráno. Obvykle jde o pět až sedm dnů bez starostí. Automatický kotel během této doby vytápí místnosti na požadovanou teplotu a plynuje upravuje svůj výkon podle přednastaveného rozvrhu nebo aktuálního nastavení. 

„Naše peletové kotle lze jednoduše ovládat pomocí displeje, pokojových termostatů nebo vzdáleně díky chytré aplikaci,“ vysvětluje Ing. Roman Boczek ze společnosti OPOP. „Majitel si snadno nastaví teplotu, kterou chce doma mít, a kotel se už o všechno postará sám. Po návratu domů z práce nebo z dovolené je v domě automaticky příjemně teplo,“ dodává. Vysoká účinnost kotle je navíc zárukou toho, že spotřebujete menší množství paliva.

Pelety jsou moderním palivem

Pelety sice vznikají z dřevěných pilin, ale oproti kusovému dřevu mají několik podstatných výhod. Dobře se s nimi manipuluje a hlavně jsou už z výroby připravené k použití. Mají optimální vlhkost, a tak je stačí jen nasypat do zásobníku automatického kotle. K dispozici jsou 15 kilogramové pytle nebo volně sypané pelety, které vám přiveze domů cisterna.

Tyto malé válečky mají vysokou výhřevnost a zůstává z nich jen malé množství popela. Navíc i nutnou údržbu kotle a vynášení popela si můžete výrazně zjednodušit. „Pro zvýšení komfortu nabízíme kotle na pelety doplněné automatickým odpopelňováním a kompresorovým čištěním,“ upozorňuje Ing. Roman Boczek. Díky tomu má majitel výrazně usnadněnou práci.

Pro starší domy i novostavby

V sousedních zemích, například v Německu nebo v Rakousku, je vytápění peletami velmi oblíbené a i u nás stále roste počet instalovaných kotlů. Domácnosti mohou vybírat od nízkého výkonu (například 11 kilowatt) pro novostavby po vyšší výkony, které jsou vhodné pro domy s horšími tepelně-izolačními vlastnostmi.

Automatický kotel na tuhá paliva můžete připojit ke klasické soustavě radiátorů i k podlahovému topení, takže má univerzální využití. 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet