Víte, jaké jsou hlavní současné trendy v bydlení?

 Bydlení 
21. ledna 2023 10:00 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Jak na trendy bydlení. pexels.com
Architektonické i designové trendy se neustále vyvíjejí. Tempo, s jakou nové trendy přicházejí a odcházejí, se dokonce zrychluje. Co bylo v módě před deseti lety, může dnes vypadat zastarale. Buďte opět in a vybavte svou domácnost vybavením tak, aby vzbuzovala obdiv. Podívali jsme se na hlavní současné trendy.

Sviťte úsporně, automatizujte

Pravděpodobně už máte za sebou přechod na úsporné žárovky. Přesto si troufáme tvrdit, že na světle můžete spořit ještě více. V době velkých obývacích pokojů, které současně obsahují také kuchyňský a jídelní kout, nemá smysl svítit v celé místnosti, když se v ní nachází například pouze jedna osoba. Místo toho můžete světlo zacílit na konkrétní místo pomocí stojací lampy v jednom z rohů místnosti. I poměrně slabý zdroj vám pak může stačit jako jemný světelný podkres, při dobrém zacílení ale může skvěle posloužit i pro čtení.

Další skvělou vychytávkou, která se hodí především do předsíně, je pohybový senzor. Světlo se díky tomu automaticky zhasne i rozsvítí a nikdy nebude svítit, pokud to není nutné. Šetříte tak přírodu a v době rostoucích cen energií i cenná procenta ve vašem vyúčtování spotřeby elektřiny.

Chromovým vodovodním bateriím odzvonilo

Dlouhé roky jsme byli v koupelně i kuchyni zvyklí na stříbrné vodovodní baterie v lesklé úpravě. V posledních letech ale tento dlouhodobý standard nahrazují baterie černé a v nových a rekonstruovaných kuchyní a koupelnách jednoznačně začíná černá barva převládat. Kromě líbivého designu zpravidla nabízí černá baterie i vyšší praktičnost, obvykle totiž jde o matnou úpravu, na které jsou méně vidět skvrny od vodního kamene. Zjednoduší se vám tak údržba.

Nezapomeňte do černé barvy sladit i ostatní kovové prvky v domácnosti, aby veškeré kování bylo v designu jednotném. Mluvíme například o madlech, klikách nebo garnýžích.

Přírodní materiály opět vítězí

Historicky v interiérech domácností převládaly čistě přírodní materiály – dřevo, vlna, kůže, kování apod. Návratu pravé kůže se samozřejmě z etických důvodů asi nedočkáme, tímto směrem trendy rozhodně nemíří. Na ústupu jsou ale plasty či různé již zmíněné chromované a další moderní kovové prvky. Stále méně se používají také silné nátěry a laky. Místo toho slaví návrat nábytek z masivního dřeva, které je ošetřeno jen tenkou vrstvou lazury. Ta dřevo ochrání, zároveň ale zachová jeho přirozený vzhled.

Do našich interiérů se navíc opět dostávají prvky, jako jsou proutěné košíky, rustikální a industriální kování a mnoho dalšího. Nejde přitom čistě o retro. Tyto prvky zajímavým způsobem kombinují tradiční vzhled se současnými technologickými postupy. Vzniká tak unikátní, a přitom nadčasové interiérové vybavení.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít