Je sezóna skialpinismu! Otestujte tento populární sport bezpečně

 Cestování 
13. ledna 2022 16:36 / Komerční sdělení
📷
5 fotografií v galerii
Je sezóna skialpinismu! Otestujte tento populární sport bezpečně Trentino
S uzavřenými sjezdovkami se v loňské zimní sezóně výrazně zvýšila popularita skialpinismu. V italském Trentinu je hned několik bezpečných tras, kde mohou tento sport vyzkoušet i úplní začátečníci. Vystoupejte po stezce uprostřed překrásné přírody a užijte si svobodu volného sjezdu v čerstvém prašanu.

Abyste si mohli naplno užít volnost skialpinismu, je nutná adekvátní fyzická příprava, ale ještě důležitější je dobrá znalost zimního prostředí vysokých hor, technik a postupů záchrany, abyste bezpečně zvládli program skialpinistického výletu. Nebojte se proto spolehnout na alpské průvodce. V italských Alpách můžete vyzkoušet například Let‘s Dolomites, se kterými můžete vyzkoušet kromě skialp také sněžnice. Nebo vyberte jednu z bezpečných tratí, které jsou vhodné i pro nezkušené skialpinisty. Například v Madonna di Campiglio můžete vyzkoušet Noční skialpovou stezku z Fortini až ke stále otevřené horské chatě Rifugio Gaffer. Pro milovníky západu slunce zkuste v Campiglio jeden z termínů Sunset skialp – čtvrtek 3. a 17. února nebo sobota 12. a 26. února. Výborné trasy můžete vyzkoušet i v Paganelle.

Na bezpečí je potřeba dbát i při takzvaných freeridech, kromě sledování lavinového nebezpečí si nezapomeňte do batohu přibalit lopatu a sondu. Za hlavní město freeridu je v Dolomitech označováno město San Martino di Castrozza, kde se najdou i svahy pro začátečníky například Boschetto Tognola. V San Martino se zrodil i projekt #weridesafe a cílem je bezpečný zážitek při volném sjezdu. V Col Margherita je Freeride Park, kde nad vámi dokonce bdí kvalifikovaný personál. O bezpečí je tak postaráno.

A pokud vám ani toto nestačí na zvýšení adrenalinu v žilách, co takhle zkusit vystoupat na nějaký z dolomitských ledovců skrz prozkoumané ledové cesty. Ve Val Rendena můžete vylézt na velkolepé vodopády Nardis a Vallesinella a ve Val Noana je vynikající terén pro začátečníky. A pokud si nejste úplně jisti na ledu, zkuste to pod ním například na jezeře Lavarone a Serraia, kde můžete vyzkoušet potápění pod ledem.

Krásy italských Dolomit můžete také prozkoumat z výšin díky tandemovému paraglidingu. K této aktivitě nepotřebujete žádnou fyzickou přípravu ani speciální výbavu, a tak se hodí pro každého v jakémkoliv věku. Vyzkoušet to můžete třeba v Paganelle nebo San Martino di Castrozza.

Více o novinkách zimní sezony 2021/20221 zde.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech