Je sezóna skialpinismu! Otestujte tento populární sport bezpečně

 Cestování 
13. ledna 2022 16:36 / Komerční sdělení
📷
5 fotografií v galerii
Je sezóna skialpinismu! Otestujte tento populární sport bezpečně Trentino
S uzavřenými sjezdovkami se v loňské zimní sezóně výrazně zvýšila popularita skialpinismu. V italském Trentinu je hned několik bezpečných tras, kde mohou tento sport vyzkoušet i úplní začátečníci. Vystoupejte po stezce uprostřed překrásné přírody a užijte si svobodu volného sjezdu v čerstvém prašanu.

Abyste si mohli naplno užít volnost skialpinismu, je nutná adekvátní fyzická příprava, ale ještě důležitější je dobrá znalost zimního prostředí vysokých hor, technik a postupů záchrany, abyste bezpečně zvládli program skialpinistického výletu. Nebojte se proto spolehnout na alpské průvodce. V italských Alpách můžete vyzkoušet například Let‘s Dolomites, se kterými můžete vyzkoušet kromě skialp také sněžnice. Nebo vyberte jednu z bezpečných tratí, které jsou vhodné i pro nezkušené skialpinisty. Například v Madonna di Campiglio můžete vyzkoušet Noční skialpovou stezku z Fortini až ke stále otevřené horské chatě Rifugio Gaffer. Pro milovníky západu slunce zkuste v Campiglio jeden z termínů Sunset skialp – čtvrtek 3. a 17. února nebo sobota 12. a 26. února. Výborné trasy můžete vyzkoušet i v Paganelle.

Na bezpečí je potřeba dbát i při takzvaných freeridech, kromě sledování lavinového nebezpečí si nezapomeňte do batohu přibalit lopatu a sondu. Za hlavní město freeridu je v Dolomitech označováno město San Martino di Castrozza, kde se najdou i svahy pro začátečníky například Boschetto Tognola. V San Martino se zrodil i projekt #weridesafe a cílem je bezpečný zážitek při volném sjezdu. V Col Margherita je Freeride Park, kde nad vámi dokonce bdí kvalifikovaný personál. O bezpečí je tak postaráno.

A pokud vám ani toto nestačí na zvýšení adrenalinu v žilách, co takhle zkusit vystoupat na nějaký z dolomitských ledovců skrz prozkoumané ledové cesty. Ve Val Rendena můžete vylézt na velkolepé vodopády Nardis a Vallesinella a ve Val Noana je vynikající terén pro začátečníky. A pokud si nejste úplně jisti na ledu, zkuste to pod ním například na jezeře Lavarone a Serraia, kde můžete vyzkoušet potápění pod ledem.

Krásy italských Dolomit můžete také prozkoumat z výšin díky tandemovému paraglidingu. K této aktivitě nepotřebujete žádnou fyzickou přípravu ani speciální výbavu, a tak se hodí pro každého v jakémkoliv věku. Vyzkoušet to můžete třeba v Paganelle nebo San Martino di Castrozza.

Více o novinkách zimní sezony 2021/20221 zde.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Legenda dětských pořadů Michal Nesvadba oznámil konec

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu